İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Griffin, MacBook Pro için MagSafe Stili Şarj Kablosunu Duyurdu

Griffin bugün, BreakSafe ürün serisine yeni eklemeler yaptığını açıkladı ve BreakSafe manyetik USB-C kablosunu bu ürün serisine ekledi.

Yeni 100-watt BreakSafe Hi-Power Magnetic USB-C Breakaway Cable, BreakSafe USB Breakaway Adapter, BreakSafe Car Charger ve BreakSafe Wall Charger’ın hepsi patentli bir MagSafe tarzı serbest bırakmalı manyetik konnektör içeriyorlar.

griffinbreaksafehipower

Griffin’in 2017 yılının ikinci çeyreğinde 39,99 dolar ile satışa sunacağı yeni 100-watt BreakSafe Hi-Power Breakaway Cable, yeni MacBook Pro ile birlikte kullanılmak üzere tasarlandı. Orijinal BreakSafe kablosu gibi bu da yanlışlıkla MacBook’tan çekiştirme-çekme yapıldığında güvenli bir şekilde kolayca ayrılacak şekilde tasarlanmış.

BreakSafe Magnetic USB Breakaway adaptörü (19,99 dolar) 480Mb/s’e kadar veri hızları sunan standart USB-A cihazına BreakSafe özelliklerini ekler ve 2017 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

Yeni-MacBook-Pro-MagSafe

BreakSafe Car Charger ve BreakSafe Wall Charger, tablet ve akıllı telefonlar gibi USB girişli cihazlar için tasarlanmıştır ve aksesuarlara 15 watt’a kadar güç sağlayabiliyorlar. Her bir aksesuarın fiyatı 39,99 dolardır ve 2017 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulacaklar.

griffincarandusb

Popüler bir Kickstarter projesi olan MagNeo, son zamanlarda çokça ilgi gördü ve yeni Griffin MacBook Pro Hi-Power kablosuna benziyor. Ancak sadece güçten fazlasını sunmayı taahhüt ediyor. Kickstarter destekçileri için 35 dolar fiyatlı MagNeo, MagSafe tarzı bağlantıya sahip 100W şarj, veri ve video yetenekleri sunan bir USB-C destekli adaptör olmayı taahhüt ediyor.

magneo

MagNeo, Ocak 2017 tahmini teslim tarihine sahip ancak potansiyel destekçiler, yeni tasarımcılar, üretim aşamasında ve test aşamasından seri üretime geçmek için gerekli zamanı hafife alma eğiliminde oldukları için Kickstarter tahminlerinin aylarca kapalı olduğunu bilmeliler.