Loading Now

Güvenilir Bir Kaynak, iPhone 8’in Kavisli OLED Ekrana ve USB-C Portuna Sahip Olacağını Doğruluyor

iPhone-8

Güvenilir Bir Kaynak, iPhone 8’in Kavisli OLED Ekrana ve USB-C Portuna Sahip Olacağını Doğruluyor

Son Güncelleme tarihi 28 February 2017 by Müşteri hizmetleri

Önceki raporlara eşdeğer olarak, The Wall Street Journal, iPhone 8’in Samsung tarafından tedarik edilecek olan kavisli bir OLED ekrana sahip olacağını belirtiyor.

teknik destek

Daha önceki güvenilir kaynaklardan gelen raporlar, Apple’ın bu yıl üç iPhone modelini tanıtacağı doğruluyor; mevcut iPhone 7 ve 7 Plus’ın yenilenmiş hali olarak LCD ekranlı 7s ve 7s Plus’la birlikte iPhone’un 10. yıldönümüne özel OLED ekranlı iPhone 8 tanıtılması şeklinde.

The Wall Street Journal’ın isimsiz kaynaklarına göre Apple, iPhone 8’de geleneksel ana ekran düğmesini “işlev alanı” üzerinden sunacak. Yani daha önceki bir raporun böylece doğrulandığını belirtelim. Ayrıca Apple’ın, lightning portunu USB-C portu ile değiştirileceğine inanılıyor. Gerçekten de şirketin hemen hemen diğer tüm ürünlerinde bu porta geçiş yapılmış durumda. Yani USB-C portunun gelecek nesil iPhone modelinde veya modellerinde görülmesi sürpriz değil.

iPhone 8’in kasasının cam kaplama olması ve kablosuz şarj özelliğinin bu model ile sunulması öngörülürken ekranının kavisli OLED ile donatılacağını belirtelim.

Diğer yandan, yine güvenilir olarak görülen Apple analistleri, şirketin iPhone 8’de USB-C portuna yer vermeyeceğini bunun yerine lightning’i USB-C portuna dönüştürecek bir aparata cihazın kutusunda yer verileceğini belirtiyorlar. Böylece MacBook veya MacBook Pro sahipleri iPhone 8’i kolayca bilgisayarlarına bağlayabilecekler.

Uçtan uca OLED ekrana sahip olması beklenen iPhone 8’in boyutunun, 4.7 inç iPhone’a benzer olacağı söyleniyor ancak 5.5 inç iPhone boyutunda bir ekranı bünyesinde barındırıyor olacak. Yine güvenilir Apple analistlerinden Kuo’ya göre, 5.8 inç ekrana sahip olması beklenen iPhone 8’in 5.15 inç kullanılabilir ekranı olacak.

Diğer tarafta, iPhone 8’in geliştirilmiş bir ön kameraya, belki yüz ve iris tarayıcısına, nesnelerin yerini ve derinliğini belirleyen 3D tanıma yeteneğine sahip olması gündemde. Daha önce gelen bir rapora göre iPhone 8’in ABD satış fiyatı 1.000 doların üstünde olacak. Yani şimdiye kadarki en pahalı iPhone modelini bu yıl görebiliriz.

teknik destek