Güvenlik Araştırmacısından İlginç Talep!

2CAD40C1-38E3-4CFE-8223-C2DF67DCD2E8

Google tarafında çalışmalarını sürdüren bir güvenlik araştırmacısı, Apple’ın iOS platformunda bulacağı hataları aktarmasına karşılık olarak Apple’ın yardım kuruluşlarına ödeme yapmasını istedik. Talep ettiği miktar ise tam 2.5 milyon dolar.

teknik destek <

Ian Beer adındaki güvenlik araştırmacısı, Google’ın rakip firmaların yazılımlarındaki açıkları ve hataları bulan ve bunları kamuya açık olarak paylaşmadan önce firmaya 90 gün süre tanıyan bir girişim olan Project Zero’nun üyelerinden biri.

Project Zero girişimi, şirketleri yazılım hatalarını düzeltmeye zorunlu hale getirerek daha güvenli bir internet ortaya çıkarmaya çalışıyor. Apple, işletim sistemindeki problemleri bulmak ve güvenlik araştırmaları yapmak için belirli zamanlarda ödemeler yapıyor fakat benzer programların tam aksine programa davet almak gerekiyor.

Apple Güvenlik

Beer paylaştığı iOS hatalarından dolayı programa davetiye kazandı ve 1,23 milyon dolar alacaklı durumda. Apple’ın bunu kendisine ödemesi yerine yardım kuruluşlarına 2,45 milyon dolar ödeme yapmasını istiyor. Ian Beer’ın talebine Apple tarafından henüz cevap gelmedi. Bakalım, Apple konu hakkında nasıl bir yol izleyecek?

müşteri hizmetleri

Comments are closed.