Hackerların yeni hedefi iPhone ve Mac kullanıcıları oldu

iPhone, Mac, Apple

Hacker’ların yeni hedefi Apple kullanıcıları oluyor. Çok fazla sayıda iPhone ve Mac kullanıcısının almış olduğu sahte Apple imzalı e-postalar ile YouTube’un reklamsız sürümü 1 ay boyunca ücretsiz kullandıklarını ve 144 dolar ödemesi gerektiğini söylüyor. Daha sonra kişi kredi kartı bilgilerini girerek hackerların kurbanı oluyor.

teknik destek

Hem iPhone hem Mac kullanıcıları yeni internet saldırısıyla tehlikede.

Çok fazla sayıda iPhone ve Mac kullanıcısına gönderilen sahte Apple imzalı e-postalar ile hacker’lar kullanıcıların kredi kart bilgilerini ele geçiriyor.

Tuzağa Düşenler Çok Fazla!

Bu sorun çok önceden beri çok farklı işlerde görüldü. Hacker’lar bu sefer inişi çok ciddi bir titizlikle yaparak Apple’ın online mağazası Apple Store‘dan sanki gelmiş gibi gösteriyor. Bu bakımdan tuzağa düşen insan sayısı çok fazla. Tıpkı Apple Store’dan gelmiş gibi duran e-posta, kullanıcıların YouTube Red üyeliğinin yenilendiğini söylüyor.

Gelen mesajda YouTube’un reklamsız sürümünü tam 1 ay boyunca ücretsiz kullandığınızı ve bundan böyle 144 dolar ödemeniz gerektiğini ifade ediyor. Ek olarak kredi kartı bilgilerinizi girmenizi sağlayan hacker’lar amaçlarına ulaşıyor.

Apple tarafından ise kaç kişi bu olaydan zarar görmüş bir açıklama gelmedi.

Bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz?

müşteri hizmetleri

Comments are closed.