İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hangi iPhone’u Almalı? iPhone 6s / 6 / SE mi Yoksa iPhone 7’yi mi Beklemeli?

Yeni iPhone tanıtımına 5 ay gibi bir zaman kaldı. Şu aralar bir iPhone almam gerekiyor diye düşünüyorsanız makalemize bir göz atın.

Eğer biraz ucuz iPhone istiyor, ama 4 inçlik SE’yi çok küçük olarak görüyorsanız iPhone 6 yada iPhone 6 Plus almalısınız. Bazı insanlar 4 inç tercih edebilir belki ama çoğu akıllı telefonlar 4.7 inç 5.5 inç ekrana sahipler. Bunun bir sebebi var. Daha büyük bir ekran daha iyi bir arayüz seçenekleri, daha büyük metin, daha iyi oyun deneyimi, resimlere ve videolara daha rahat bakabilmek demek. Fakat iPhone 6 serisi tercih ederken 1 GB RAM olduğunu ve bir sonraki güncellemede (iOS 10) sorunlar yaşayabileceğinizi unutmayın.

Eğer ucuz bir iPhone olsun ama yeni de olsun istiyorsanız iPhone SE iyi bir tercih olabilir Tabii, 4-inç ekran ve zayıf ön kamerasını unutmamanız gerekiyor. Fiyat olarak iPhone 6’dan 700, iPhone 6s’ten 1.100 TL daha ucuz. Üstelik iPhone 6s donanımının çoğu (2 GB RAM, 12 MP kamera, 4K video) var bu cihazda.

Ben son teknolojiyi uzun süre kullanmak istiyorum diyorsanız iPhone 6s tercih edebilirsiniz. 2 GB RAM ve 3D Touch teknolojisi hiç yabana atılacak özellikler değil. 3.100 lira gibi bir fiyattan başladığını ve 5 ay sonra amiral gemisi olmaktan çıkacağını unutmayın.

Maddi olarak bir sıkıntınız yoksa en akıllıca yapılacak şey, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı beklemek. Kablosuz şarj, su geçirmezlik, çift kamera, smart connector desteği yeni iPhone’lar ile ilgili en çok konuşulan özellikler. Apple, iki yılda bir hem tasarım hem de donanımsal açıdan büyük yenilikler yapan bir firma. Bu sebeple saydığımız özellikleri yabana atmamanız gerekiyor.

Bir yorum

  1. Anıl Anıl 18 Haziran 2016

    Eylül ayında ıphone 7 yerine 6s plus 128 gb alabilirim belki .
    Eğer 7 nin fiyatı yüksek olursa

Yorumlar kapatıldı.