İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hangi Renk iPhone SE Satın Almalı? Roze Altın, Altın, Uzay Grisi veya Gümüş Renk

Apple bu hafta başında iPhone SE’yi tanıttı. Daha küçük ekrana sahip güçlü bir iPhone isteyen müşteriler için tasarlanan iPhone SE, roze altın, altın, uzay grisi ve gümüş renk seçenekleri ile geliyor. Tıpkı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta olduğu gibi.

teknik destek

KAÇIRMAYIN: Yeni 4 inç iPhone SE’nin Özellikleri

Peki iPhone SE alacaksanız hangi renk seçeneğinden yana tercihinizi kullanacaksınız? Karar vermenize yardımcı olmak için bazı yararlı ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

Altın

Altin-iPhone-SE

Bir kısım altın rengini severken bir kızım insan kesinlikle bu renkten nefret ediyorlar. Altın renkte iPhone satışa sunulduğundan bu yana tartışılan bir renk haline geldi. Ne olursa olsun, altın renk hakkında ne düşünüyorsanız düşünün Apple bu renk ile olağanüstü bir fırsat yakaladı ve çok iyi satış rakamları elde etti.

Apple’ın parlak altın rengi, şampanya rengine ton olarak daha yakın ve kesinlikle daha çekici. iPhone SE’de arka plakanın altın renkte olması, ön plakanın ise beyaz kaplama ile gelmesi iPhone’u çok daha iyi görünür hale getiriyor. Özellikle çizilmelere karşın altın renkli iPhone SE’nin daha başarılı olduğunu belirtelim. Rengi sebebiyle çizikleri saklama da daha başarılı. Ancak altın renginin kir ve kiri göstermede bir o kadar da başarısız olduğunu belirtelim.

Roze Altın

Roze-Altin-iPhone-SE

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’la başlayan bu renk seçeneğini Apple Apple Watch’da da uygulayarak heyecan verici yeni bir görünüm elde etmiş oldu. Beyaz renkli ön taraf ile eşleşen roze altın arka tarafın eşsiz bir birleşim sunduğunu belirtelim. Kiri altın renk seçeneğine göre daha başarılı sakladığını da belirtelim. Hele ki iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’la ön plana çıkan bu rengi tercih etmek sizi özellikle iPhone 5s başta olmak üzere iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcılarına göre farklı kılacaktır.

Gümüş

Gumus-iPhone-SE

Bu renk seçeneği ilk tanıtıldığında oldukça sevilmiş ve ilgi çekmişti. Tıpkı roze altın ve altın renk seçenekleri ile gelen iPhone’larda olduğu gibi gümüş renk seçeneğinde de ön tarafın beyaz renkli ve arka tarafın çok özel tonda gümüş renkte geldiğini belirtelim.

Apple’ın gümüş renk seçeneği toz ve kiri saklamakta oldukça başarılı. Yüzeysel çizikleri gizlemekte ise çok başarılı değil. Yine de bu renk seçeneğinin oldukça başarılı bir görünüm ve çizik/kir saklama başarısına sahip olduğunu belirtelim.

Uzay Grisi

Uzay-Grisi-iPhone-SE

Uzay grisi renk seçeneği iPhone’un ön tarafının siyah renkte geldiğini belirtelim. Bu renk seçeneğinin iPhone’un simgesi haline geldiğini de hatırlatalım. Özellikle efsane iPhone’lar arasında sayılan iPhone 4s’le bu renk seçeneğinin ayrı bir yere sahip olduğunu ve en başından beri iPhone’lara şık bir görüntü verdiğini belirtelim.

Toz ve kir saklama da her ne kadar başarılı olsa da yüzeysel çizikleri kapatmakta en başarısız renk seçeneğinin olduğunu da belirtelim.

Peki Hangi Renk Seçeneğini Tercih Etmeli

Renk seçimi çok öznel bir seçimdir. Bu yüzden gerçekten diğerlerine göre önemli ölçüde daha iyi şudur demek gibi bir seçeneğimiz yok. Eğer zamanınız varsa 29 Mart’ta siparişe açılacak olan iPhone SE’nin Apple Store’lara gelmesi veya herhangi bir yetkili serviste görücüye çıkmasıyla giderek renk renk bakarak bir seçim yapabilirsiniz.

müşteri hizmetleri

2 Yorum

  1. Murat yaman Murat yaman 27 Mayıs 2016

    Tabiki gold 5s ten daha farkllı koyu bir gold 2 aydır kullanıyorum cokta memlunum

    • QUWEWEWE ONYANTE UWEWEWE TEKNO OSAS QUWEWEWE ONYANTE UWEWEWE TEKNO OSAS 3 Mayıs 2017

      abi telefon nasıl boyut çok küçükmü takılma varmı ve uzay grisimi altın rengimi

Yorumlar kapatıldı.