İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hangisini Tercih Etmeli? iPhone X ve Samsung Galaxy Note 8 Karşı Karşıya! [Video]

Apple’ın ilk OLED ekran kullandığı iPhone modeli olan iPhone X’in oldukça özel olan çerçevesiz tasarımı ile göz doldurduğu gerçeğinden yola çıkarak performans konusunda bir Samsung Galaxy Note 8’e kıyasla ne kadar başarılı olduğu da büyük merak konusu.

Şimdiye kadar ortaya çıkan bechmark testlerinde açık bir şekilde görüldü ki, Apple’ın iPhone X’i Samsung’un amiral gemisi Galaxy Note 8’e kıyasla oldukça başarılı. Kağıt üstünde yazanların gerçek hayatta nasıl olduğu doğal olarak merak ediliyor ve bunun için gerçek hayat testlerine bakmak gerekiyor.

iPhone X vs Galaxy Note 8

YouTuber EverythingApplePro, iPhone X ve Galaxy Note 8’i karşı karşıya getirerek, performans tarafında bir dizi gerçek dünya testi yaptı ve bunun dışında cihazların güç gerektiren uygulamalarla ne kadar ısındığı gibi konularda analizler yaptı.

Teste bakarak, performans konusunda iOS’u ve güçlü Apple tasarımı işlemciyi arkasına alan iPhone X’in Note 8’e kıyasla oldukça başarılı olduğu görülüyor. Uygulama açma, uygulamalar arası geçiş, video renderleme gibi konularda iPhone X son derece başarılı.

iPhone X ve Note 8 Hız Testi

Ayrıca, YouTuber benchmark testleri de yapıyor. Geekbecnh 4’te iPhone X’in tek çekirdekte 4.233, çoklu çekirdekte ise 10.137 puan aldığı görülüyor. Buna karşın Galaxy Note 8’in sırasıyla 1.871 ve 6.438 puan alıyor. AnTuTu testlerinde ise iPhone X 189.827 puan, Galaxy Note 8 174.570 puan alıyor.

iPhone X ve Galaxy Note 8 Benchmark

iPhone X ve Galaxy Note 8 AnTuTu Benchmark

iPhone X’in Galaxy Note 8’e kıyasla olumsuz yanlarından birisi daha çok ısınıyor olması. Yoğun güç altında iPhone X 102.3 Fahrenhayt (yaklaşık 39°C) sıcaklığı görürken, Galaxy Note 8 95 Fahrenhayt (yaklaşık 35°C) sıcaklığı görülüyor. Aradaki fark büyük değil ancak elde hissedilir düzeyde bir fark söz konusu.

Bunlarla birlikte, iPhone X’in Wi-Fi modeminin Note 8’e kıyasla daha yavaş indirme hızları sunduğu da testte görülüyor.

iPhone X ve Galaxy Note 8 İndirme Hızları