İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HapticFeedback Tweaki İle Dokunsal Geri Bildirim Alın

Sizlere ekranda her parmak hareketinizde Android işletim sisteminde uzun bir süredir olan dokunsal geri bildirim özelliğini nasıl aktif edeceğimizi anlatacağım. iOS için bu özellik HapticFeedback isimli tweak sayesinde sağlanıyor.

Bu tweak sizlere her parmak hareketinizde çeşitli yerlerde çeşitli geri bildirimler almanızı sağlıyor. Kurduğunuzda ayarlarını yapabileceğiniz bölümden devre dışı bırakabilir klavye için kilit için ve dahası için geri bildirimi aktif edebilir ve özelleştirebilirsiniz.

HapticFeedback-preferences-pane-414×1024

Etkinleştirebileceğiniz veya devre dışı bırakabileceğiniz şeylerin listesi şu şekilde.

  • Uyku tuşu ve kilitleme
  • Home tuşu
  • Ses Tuşları
  • Klavye tuşları
  • Cihaz kilidini açma

Bunları ayarladıktan sonra kırmızı olan Resping butonuna dokunduğunuzda ayarları kayıt edecektir. Sonrasında sizin istediğiniz şekilde geri bildirimler başlayacaktır.

Bu tweak batarya ömrünüzü titreşim motorunu fazla kullandığından dolayı etkileyecektir. Ancak güçlü bir bataryaya sahipseniz bunu göz ardı etmeniz muhtemel olacaktır. Hassasiyet ayarı şu anda mevcut değildir. Bu yüzden iPhone 5s/6/6s cihazlarda farklılıklar gösterecektir. İlerleyen vakitlerde tweak güncellenecek ve hassasiyet ayarının eklenmesi de muhtemel olacaktır. Şu anda da tweak güzel çalışmakla beraber ücretsizdir.

Bu tweak cydia üzerinden herkeste ortak olarak mevcut olan BigBoss reposunda ücretsiz olarak bulunmakta. Kurulumu için ara kısmında bulup kur demeniz yeterli olacaktır. Şu anda 9.3.3 ile uyumlu çalışıyor.