Şimdi yükleniyor

Her iPhone 6s Sahibinin Denemesi Gereken 5 Uygulama

applefoni-iphone-6s

Her iPhone 6s Sahibinin Denemesi Gereken 5 Uygulama

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

teknik destek

Yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus sadece akıllı telefon değiller. Yapabildikleri ve güçlü yapıları ile Apple’ın şimdiye kadarki en güçlü akıllı telefonlar. Apple’ın yazılımı, A9 işlemcisi ve 2 GB RAM’i ile Android cihazlara göre daha fazla performans sunuyorlar. Özellikle farklı özellikleri ve daha fazla kullanılabilirliği sunan Apple bunu 3D Touch ile göstermiş durumda. Yaygınlaşan 4K destekli cihazlarla birlikte iPhone 6s’in sahip olduğu 4K video kaydı ve 12 megapiksel fotoğraf çekebilen kamerası da tüm bunlara ek olarak gösterilebilir.

iPhone 6s’in etkileyici donanım ve yazılım özelliklerini bir kenara bırakacak olursak daha doğrusu Apple’ın sunduklarını bir kenara bırakıp üçüncü taraf uygulama geliştiricilerinin sunduklarına bakacak olursak durum daha da iyi ve eğlenceli hale geliyor. Bu bağlamda her iPhone 6s kullanıcısının mutlaka denemesi gereken 6 uygulamayı sizler için seçtik ve detayları ile beğeninize sunuyoruz.

1)Live GIF

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın kamerasının fark yaratan özelliği Live Photo özelliğini diğer kullanıcılara göstermeniz neredeyse imkansız. Çünkü 3D Touch desteği gerekiyor ve bu destek sadece son iPhone modelleri olan 6s ve 6s Plus’ta mevcut. Bunu çözmek isteyen bir gurup geliştirici Live GIF uygulaması sayesinde Live Photo çekimlerinizi GIF’e dönüştürebilmenizi sağlıyorlar. Bu sayede gerek sosyal medya gerek mesajlaşma uygulamaları ile Live Photo çekimlerinizi rahatlıkla diğer kullanıcılara gönderebilir veya paylaşabiliyorsunuz.

2) Lean

Live Photo çekimleri hemen hemen video mantığında oldukları için güzel bir deneyim olarak göze çarpıyor olsa da kapladıkları alan ile de dikkat çekici oluyorlar. Hele ki zamanla artan fotoğraf arşivi hafıza kullanımını da önemli ölçüde etkiliyor. Tek tıklama ile çektiğiniz onlarda fotoğrafın “Live Photo” özelliğini Lean ile silebilirsiniz. Bu sayede Live Photo açıkken çektiğiniz ve bunu sonradan farkettiğiniz fotoğrafların bu özelliğini kaldırarak alan tasarrufu sağlayabilirsiniz.

3) Replay

Fotoğraflarınızı kullanarak kolayca animasyonlu bir video haline getirmek ister misiniz? Uygulama geçiş efektleri, müzik ekleme imkanı gibi pek çok şeyi bir arada sunuyor.

4) Hipstamatic Camera

hipstamatic Her iPhone 6s Sahibinin Denemesi Gereken 5 Uygulama

Hipstamatic Camera 3D Touch desteği sunan üçüncü taraf kamera uygulamalarından birisidir. Uygulama ile fotoğraflarınıza eşsiz efektler verebilir ve uygulama yapabilirsiniz.

5) Evernote

evernote Her iPhone 6s Sahibinin Denemesi Gereken 5 Uygulama

Evernote dünyada milyonlarca kullanıcısı olan, not tutma uygulamasıdır. Popüler olmasının en büyük sebebi ise şüphesiz sundukları. 3D Touch desteği de sunan Evenote uygulaması ile notlarınızı rahatlıkla kontrol edebilir, düzenleyebilir hatta Apple Watch’ınız üzerinden bile görüntüleyebilirsiniz.

teknik destek