Herhangi Bir iPhone’da, iPhone 6s’in Retina Flash Özelliğini Nasıl Kullanabilirsiniz?

iphone-retina-flash

iPhone 6s pek çok özelliği ile birlikte fark yaratıcı bir iPhone olarak karşımıza çıktı. Gerek kamera yetenekleri gerek diğer yapabildikleri ile kullanıcılardan tam not aldı. Özellikle günümüzün modası olan selfie bir diğer adı ile özçekim konusunda iPhone 6s’in sundukları oldukça ilgi çekici.

teknik destek

Gerek retina flash desteği gerekse 5 megapiksel gücündeki ön kamerası ile iPhone 6s ile selfie çekmek çok daha iyi sonuçlar veriyor. Elbette ki diğer iPhone’lara oranla. Peki iPhone 6s veya iPhone 6s Plus sahibi olmayanlar 5 megapiksel ön kamera farkından faydalanamasalar da retina flash özelliğinden nasıl faydalanabilirler? Gelin iPhone 4s bile kullanıyor olsanız selfie çekerken retina flash özelliğini nasıl iPhone’unuza kazandırabilirsiniz buna bakalım.

Öncelikle App Store’dan ücretsiz olarak sunulan Take Selfies FREE uygulamasını iPhone’unuza indirin. Buradan devam ederek indirebilirsiniz. Uygulamanın pro/premium versiyonu için ücret ödemediğiniz sürece reklamlarla karşılaşabileceğinizi baştan belirtelim. Bundan rahatsızlık duymuyorsanız da reklamlı da olsa rahatlıkla uygulamayı kullanabileceğinizi de söyleyelim.

iphone-selfie-uygulamasi

Uygulama iPhone 6s / iPhone 6s Plus’ın retina flash yeteneğini taklit etmektedir. Ön kamera ile selfie çekerken ekran ışığını kullanarak flash etkisi yaratır ve karanlıkta dahi olsa selfie çekebilmenizi sağlar. Uygulamada zamanlayıcı desteği de mevcut. Bu sayede örneğin 3 saniyeye ayarlayarak, çekim öncesi kendinizi hazırlayıp öyle çekim yapabilirsiniz.

iphone-selfie

Ve belirtmek isteriz ki ekran flashı doğrudan ekran parlaklığınızla bağlantılıdır. Yani ekran parlaklığınız ne kadar yüksekte olursa retina flashın etkisi o denli yüksek olacaktır. Bu sebeple uygulamayı kullanmadan önce ekran parlaklığınızı maksimum seviyeye çekmenizi tavsiye ederiz.

iphone-ekran-parlakligi

müşteri hizmetleri