İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Heyecan Verici iOS 10 Konsepti

Apple mobil işletim sistemi iOS için her zaman kullanılabilirlik, performans için büyük adımlar atmış bir firma. Kullanıcılarına sunduğu dünyanın en stabil çalışan mobil işletim sistemi kimi zaman eleştirilerin okuna otursa da kesinlikle başarısı azımsanacak durumda değil.

Apple’ın WWDC 2016’da ve muhtemelen Haziran ayında geliştiricilerin kullanımına sunacağı yeni iOS sürümü iOS 10 için tasarımcılar hayal dünyalarını kullanarak, kullanıcılardan da aldıkları beklenti görüşleri ile konsept tasarımlarını yayınlıyorlar.

Bunlardan bir taneside YouTube kullanıcısı Ralph Theodory’in kendi kavramsal iOS 10 konsept tasarımı. iOS 9’un üzerine onlarca geliştirmeyi videoda uyarlayan Ralph oldukça tatmin edici bir konsept tasarım ortaya çıkartmış.

Konsept tasarımda uygulanan yeni özelliklerin kesinlikle geniş bir listesi çıkartılabilir ancak sizinle birkaç dikkat çeken detayı paylaşmak istiyoruz. Bunlardan bir taneside akıllı kamera bilgi sistemi. Videoda bunu görebilirsiniz. Örneğin kameranızla bir barkodu okutarak o barkodu kameranın tanımasını ve anında ne barkodu olduğu bilgisine ulaşabilmeniz oldukça akıcı bir kullanım özelliği olarak duruyor.

 

Elbette ki kontrol merkezinin özelleştirilebilmesinden yeni sanal düğmeler oluşturmaya kadar pek çok dikkat çekici detay iOS 10 konsept videosunda mevcut. Videoda iPhone ve iPad için tüm detaylar ayrı ayrı işlenmiş. O videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.