İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Heyecan Verici Yeni iOS 10 Konsepti Yayınlandı!

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Apple iOS’u yenileyerek WWDC 2016’da gösterime çıkartmaya ve geliştiriciler için ön kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

teknik destek

Şu ana dek iOS 10 hakkında çok fazla detay sızdırılmadı. Ancak Apple hayranı tasarımcılar pek çok şık konsepti kendi hayali özelliklerini ekleyerek yayınladılar, yayınlamaya devam ediyorlar. Eğer ki Apple bu konsept tasarımlarının tarzında bir iOS 10’u önümüze getirecek olursa kesinlikle tatmin edici olacaktır.

Özellikle de iOS’ta en büyük eksik olarak işaret edilen widgetlar. Apple’dan kullanıcıların en çok beklediği özellikler arasında yer alıyor ve bugün yayınlanan heyecan verisi iOS 10 konseptinde bu özelliğe yer verilmiş. 3D Touch ile gelen kısayollar özelliğinde olduğu gibi App Store ile uygulama güncellemekte hazırlanan bu konsept tasarımda etkileyici bir şekilde sunulmuş.

iOS’a hakim olan beyaz arka plan kimi zaman gözleri uyarıcı yönü ile rahatsız edebiliyor. Bunu da baz alan tasarımcı hazırladığı konsept tasarımda siyah arka planı aktif hale getirebilme olanağını da sunuyor. Tümüyle yeniden tasarlanan ve bir bakıma kullanımı daha kolay hale getirilen multitaskingde dikkat çekiyor.

Özellikle uygulamalara göre farklı renklerde gelen bildirim çubukları da çok daha estetik bir görüntü sunuyor. Kilit ekranını özelleştirebilme, hava durumunu ekleyebilme gibi detaylar yine hazırlanan bu heyecan verici iOS 10 konsept tasarımında gösteriliyor.

Hazırlanan o video;

 

teknik destek