Şimdi yükleniyor

Hi Level TV internet ayarları bağlantı yok

Hi Level TV internet ayarlari baglanti yok

Hi Level TV internet ayarları bağlantı yok

Son Güncelleme tarihi 19 Mayıs 2020 by Teknoloji Haber

Hi-Level televizyonda internet bağlantısı yok ve ayarların tekrardan yapılması gerekebiliyor. Tabi ilk önce sıkıntı nedir anladıktan sonra yapılacaklar denenmesinde fayda vardır.

teknik destek

Her ede olmazsa olmaz konumunda olan televizyonlardan bir tanesi de Hi-Level olarak bilinir. Bu marka televizyona sahip olan bir kullanıcı Hi-Level ip ayarları konusunda kafa karışıklığı yaşaması halinde bu ayarların nasıl yapılacağını bilmelidir. Bu sayede hemen işlevsel hale getirebilir.

  • Başka bir ağda denenebilir. (Telefonun paylaşımı)
  • Modem yeniden başlatılsın.
  • Wifi adını modemden değiştiriniz.
  • Şifrenin doğru olduğundan ve Türkçe kullanılmadığından emin olunuz.

Menüden ilerlemek

Bu ayarları yapmak için ilk olarak kumandada bulunan menüden ilerlemelisiniz. Menüde ayarla kısmı vardır. Bu kısımdan ayarlar sekmesine gelmelisiniz. Ardından ağ ayarlarına doğru gelmelisiniz. Ağ ayarları ihtiyacınız olan bilgileri ve ayarları sağlayacaktır. Menüden ilerlerken ayarlar kısmını göz önünde bulundurmalısınız.

Şebekeler

Şebeke türü olarak açılan kısımdan ayarlamalar yapmanız gerekir. Burada wifi özelliği kullanmak istemeniz halinde kablolu erişim kısmına gelmelisiniz. Kablolu kısmında bağlantı kurduğunuzda istediğiniz özellik devreye girmeye başlamış olacaktır. Talep etmeniz halinde bağlantı noktanızın kablosuz olmasını da sağlayabilirsiniz.

Bunun içinde aynı kısımdan menüde bulunan sağ ve sol ok yardımı ile seçenekler arasında ilerlemeniz yeterlidir. Bu sayede hemen kablosuz adımlarına ulaşmanız ve istediğiniz şekilde TV keyfi yaşamanız da sağlanmış olur. Böylece televizyonunuz sayesinde internet olanaklarını son derece geniş ve donanımlı bir alanda yaşama şansı yakalayabilirsiniz. Bunun için mutlaka nasıl erişime açacağınızı bilmelisiniz.

Sorun olması halinde

  • Modemden kanal ayarının değiştirilmesi.
  • WPA seçeneklerini değiştirerek test.
  • Modemin resetlenip yeniden kurulumu.
  • TV’ nin fabrika ayarlarına döndürülmesi.

İşte bu duruma göre yapılacak diğer işlemler.

Bu menüden ilerlediğinizde herhangi bir sorun oluşması oldukça düşük bir ihtimaldir. Yine de gerekli olması durumunda servisten teknik destek almanız kolaylık sağlayacağından değerlendirilmesi önerilir.

teknik destek