HTC 10 Tanıtıldı: Apple’ın AirPlay Teknolojisini Destekleyen İlk Android Cihaz

HTC-10

HTC yeni amiral gemisi akıllı telefonu, HTC 10’u tanıttı. Tayvanlı telefon üreticisi M8 ve M9’un yakışıklı tasarımını yeni tasarım çizgileri ile birleştirmiş. HTC 10, Apple’ın AirPlay teknolojisinin yerleşik olarak geldiği ve doğal olarak destekleyen dünyanın ilk Android cihazı konumunda.

teknik destek

HTC 10 5.2-inç Quad HD SLCD5 ekrana sahip. Ön tarafta yer alan hoparlör artık HTC’nin ikonu haline gelen BoomSound teknolojisine sahip. HTC aynı zamanda bir ana ekran düğmesine yerleşik parmak izi okuyucuyada yeni cihazında yer vermiş. HTC, yeni amiral gemisi ile kapasitif düğmelere de geri dönmüş durumda.

HTC aynı zamanda fiziksel ev düğmesi de entegre parmak izi tarayıcı özelliği ile, 10 geri kapasitif navigasyon düğmeleri gitti.

Yeni akıllı telefonda yer alan AirPlay özelliği ile fotoğrafları, müzikleri ve videoları kendi akış yayınında kullanabilirsiniz.

HTC’nin yeni cihazı spor kenarları, ön ve arka kamerasında yer alan optik görüntü sabitleyici, kişiselleştirilebilir ses profilleri, hızlı şarj teknolojisi gibi özellikleri ile ön plana çıkıyor. HTC’nin arka kamerası 12 megapiksel, 1.55um büyüklüğünde ‘UltraPixel 2’ sensörüne ev sahipliği yapıyor. Ön tarafta ise 5 megapiksel UltraSelfie bir kamera yer alıyor.

HTC 10 4K çözünürlükte video kaydı yapabiliyor. Ayrıca video kaydı yaparken 24-bit Hi-Res kalitesinde ses kaydı yapabilen ilk akıllı telefon konumunda. Ek olarak yeni amiral gemisinin güçlü bir kulaklık ile geldiğini de belirtelim.

Kaputun altında ise, Snapdragon yonga seti, Adreno 530 GPU ve 4 GB RAM yer alıyor. HTC 10 32 GB yerleşik depolama ve microSD kart yuvasına sahip. Ayrıca USB-C tipi şarj girişine sahip. Yeni cihazı 30 dakikada %50 seviyesinde şarj edebiliyorsunuz. Ayrıca 3.000 mAh bataryaya sahip olduğunu da belirtelim.

HTC 10 bugünden itibaren belli ülkelerde ön satışa sunuldu. Ayın sonunda ise büyük pazarlarda satışına başlanacak. Yakışıklı HTC 10, karbon gri, buzul gümüş ve topaz altın renk seçenekleri ile sunuluyor.

teknik destek
error: Çok sık deneme yapıyorsun !!