Huawei ekran kilidini kırma

Huawei ekran kilidini kırma

Unutulan telefonun desen kilidini açmak için en çok kullanılan yöntem hard reset. Bu yöntem çoğu telefonda benzerlik göstermekte. Bu haberde Huawei ekran kilidini kırma için öneri yazımıza yer vermeye çalıştık. Sorularınızı bekliyoruz.

teknik destek

Hard reset, bir nevi gelişmiş formatlama özelliği ile telefonun ilk alındığı hale döndürmek için kullanılmakta. Çoğunlukla ekran kilidini kırma durumlarında tercih edilirken az sayıda kullanıcıda cihazda bazı sorunlarda tercih etmekte.

Telefonlar üzerinde yazılım sorunları ortaya çıktığında en iyi çözümlerden birisi hard reset ile telefonu sıfırlamaktır. Huawei telefon kullanıcıları yaşadıkları sorunları çözerek telefon performanslarını yükseltmek adına hard reset işlemini bir kaç adımda uygulayabiliyorlar. Ekran kilidini açma için yapılacaklar…

Huawei ekran kilidi kırma çözümü

Huawei kullanıcıları ilk olarak güç tuşuyla telefonlarını tamamen kapatmalılar. Bu işlemin ardından tekrar güç tuşu ve ses yükseltme tuşuna basılarak fabrika ayarları seçenekleri ekranının gelmesi beklenmelidir.

Daha sonra yalnızca ses yükseltme tuşunu kullanması gereken Huawei kullanıcıları wipe data – factory reset alanıyla devam etmeliler. Sistem sıfırlamasının ardından ise, reboot system now butonuna gelerek tekrar güç tuşuna basması gereken Huawei kullanıcıları bu işlemin de ardından yeniden kurulum işlemlerini tamamlayabilirler.

Adımların detayına Huawei hard reset atma yazımızdan ulaşacaksınız.

Huawei-ekran-kilidini-kırma-2
Huawei ekran kilidini kırma

Hard reset ile eskisi gibi performanslı çalışabilir

Telefon üzerinde zaman içerisinde oluşan sorunları hard reset işlemiyle çözen Huawei kullanıcıları bu sayede yeniden telefonlarını en üst düzeyde kullanabilmeye devam edebiliyorlar. Sıfırlama işlemi sonrası dil seçimi ve benzeri ayarları yapması gereken Huawei telefon kullanıcıları bu işlemlerin de ardından telefonları ilk aldıkları andaki gibi kullanabiliyorlar.

Uzun zaman kullanılan telefonlarda kesinlikle hard reset atılması önerilir. Telefonda sürekli uygulama yükleyip kaldıranlar zamanla cihazda performans sorunu yaşamaktadır. Silinen bölgeye yeni veri geliyor veya gelmiyor arada bir boşluk varmış gibi düşünelim. Sürekli uygulama kaldırmalarda bazen silinen uygulamanın kalıntıları telefonda kalmaya devam edebiliyor.

Yazılımda uygulamaların uyumsuzluk çıkarabilmesi gibi durumlarda görülebiliyor. Uygulama kalkıyor ama hala telefon yavaş çalışabiliyor. Yapılması gereken bakım uygulamalarıyla bir optimize işlemi. Bu da çözüm olmadığında ya resetleme ya da sıfırdan yazılım yüklemesi gerekebiliyor.

Hard reset atmadan önce telefon yurtdışı ise ve ime değiştirilmiş ise atılan imei bu işlemden sonra silineceğini söyleyelim.

müşteri hizmetleri