Şimdi yükleniyor

Huawei Hava Durumu Silindi Geri Getirme

Huawei hava durumu yükleme

Huawei Hava Durumu Silindi Geri Getirme

Son Güncelleme tarihi 21 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Huawei hava durumu silindi geri getirme: Huawei hava durumu uygulaması yanlışlıkla sildim veya yanlışlıkla silindi nasıl geri getirebilirim diye düşünenler için çözümümüz iki türlü olacak. Birincisi kendi galerisinden indirilmesi ve ikinci ise dışarıdan APK halinde yüklenmesi.

teknik destek

Aşağıdakiler denensin ve olmazsa farklı bir uygulamayla devam edersiniz. Bunun dışında yazılım güncellemesiyle tekrardan yüklenecektir. Bunun dışında fabrika ayarlarına çevrilmesi kesin çözüm sunar.

Huawei Hava Durumu Silindi Geri Getirme Adımları

Huawei hava durumu uygulamasının yanlışlıkla silinmesi durumunda geri getirme adımları oldukça basittir. Genelde uygulama mağazasından tekrardan kurulum sağlanır. Ama zaman zaman ilgili uygulamayı göremeyen kullanıcılar olabiliyor.

1. Google Play Store’dan İndirme:

Huawei telefonlarının çoğunda hava durumu uygulaması, genellikle Google Play Store’dan indirilen bir uygulamadır. Dolayısıyla, silinen hava durumu uygulamasını geri getirmenin en kolay yolu, Google Play Store’a giderek aynı uygulamayı yeniden indirmektir. Google Play Store’da “Hava Durumu” araması yaparak, tercih ettiğiniz hava durumu uygulamasını bulabilir ve indirebilirsiniz.

2. Huawei AppGallery’den İndirme:

Huawei telefonlarının birçoğu, kendi uygulama mağazası olan AppGallery’ye sahiptir. Hava durumu uygulamasını buradan da indirebilirsiniz. AppGallery uygulamasını açın, arama çubuğuna “Hava Durumu” yazın ve sonuçları kontrol ederek uygun uygulamayı seçin. Ardından, uygulamayı indirin ve kurulumu tamamlayın.

3. Hava Durumu Widget’ını Eklemek:

Hava durumu uygulamasını geri getirmek için alternatif bir yöntem, telefonunuzda bulunan bir hava durumu widget’ını kullanmaktır. Genellikle, telefonlar hava durumu bilgilerini gösteren bir widget ile birlikte gelir. Eğer hava durumu uygulamasını geri yükleyemiyorsanız, bu widget’ı ana ekranınıza ekleyerek hava durumu bilgilerine hızlıca erişebilirsiniz.

4. Telefon Yazılımını Güncelleme:

Bazı durumlarda, Huawei telefonların yazılım güncellemeleri, önemli uygulamaları geri getirebilir veya yeniden yükleyebilir. Bu nedenle, telefonunuz için mevcut olan güncellemeleri kontrol etmek ve gerekirse güncelleme yapmak da iyi bir çözüm olabilir. Ayarlar > Yazılım Güncelleme bölümünden telefonunuz için güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

5. Hava Durumu Uygulamasını Üçüncü Taraf Kaynaklardan İndirme:

Eğer yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, hava durumu uygulamasını üçüncü taraf kaynaklardan indirebilirsiniz. Ancak, bu yöntemi kullanırken dikkatli olunmalı ve güvenilir kaynakları tercih etmelisiniz.

Huawei Hava Durumunu Geri Getirme Alternatif Yöntem

  • AppGallery açınız ve hava durumunu aratın.

Eğer indirirken veya yüklerken hata alırsanız bölgeyi Avrupa olarak bir ülke olarak değiştirin aksi takdirde desteklenmiyor hatasıyla karşılaşabilirsiniz.

  • Manuel hava durumunu indirmek isteyenler URL’ si apkmirror.com/apk/huawei-internet-services/huawei-weather

Açtığınız siteden aşağıya doğru inin ve “All versions” kısmında olanlardan birinin üstüne tıklayın. İkinci açılacak yerde ortada “Variant” yazanın altındaki sürüme (sayılarla oluşan) tıklayın ve Download apk butonuyla indirme işlemine başlayın.

İlgili site eski ve genelde güvenilir bir yerdir. Ama yinede indirdikten sonra virüs taramasını internet üzerinden online aracılığı ile yapınız.

Huawei-hava-durumu-geri-getirme Huawei Hava Durumu Silindi Geri Getirme
Huawei hava durumu silindi geri getirme

Huawei Hava Durumu Gözükmüyor

Huawei hava durumu görünmüyor sorunu yaşayan kullanıcıların bir çoğunun telefon modeli baya eskidir. Bir zaman sonra uygulamaların güncelleme desteği sonlanıyor. Dahili uygulamalarda yeni sürümler eski cihazlarda çalışmayabiliyor. Bu gibi durumlarda alternatif hava durumu uygulaması denenmeli.

Telefonunuz eski değil ve uyumsuzluk sorunu yaşamıyorsa, cihazınızı fabrika ayarına döndürmek bir çözüm seçeneği olacak. Ya da yazılım güncellemesi varsa yapmak.

Huawei hava durumu silindi geri getirme yazımız buraya kadar.

Sonraki: Huawei ekran kilidini kırma

teknik destek