Şimdi yükleniyor

Huawei pin kodunu kapatma puk kodu kaldırma

Huawei pin kodunu kapatma

Huawei pin kodunu kapatma puk kodu kaldırma

Huawei pin kodu kaldırma ve de puk kodu nedir diye soruyorsanız bu yazımız işinizi görecektir. Pin kodunu 4 kez yanlış girdiyseniz puk kodu isteyecek ve bunu da 10 kez yanlış girerseniz sim kart geçersiz olacak.

teknik destek

Bazen yanlışlıkla pin kodunu yanlış girebiliyor veya çift hatlarda sim kart karşılıklığı durumlarında puk koduyla karşılaşabiliyorsunuz. Bu durum eskiden çok sık karşılaşılan sorunlardan biriydi.

Yeni aldığınız hatta pin kodu genelde kapalı olur veya açarken pin ister ve yeni pin ile değiştirmeniz önerilir. Pin değişikliği yapılır ve pin sorma kapatılır. Sonra bir gün lazım olur ama koyulan şifre unutulur.

Puk kodu nedir?

Pin yanlış girdim ve puk kodu istiyor ne yapmalıyım diyenler için önce puk kodu nedir kısa bir tanım yapalım.

Puk kodu, pin kodunu yanlış girdiğinizde güvenlik gereği yeni kod belirlemeniz için puk kodu istenilir. Bu kod hattı aldığınızda size verilen kartların takılı olduğu plastik aksamda yazar.

Pin kodunu yanlış girdim puk nasıl açılır? Bunun için eğer bilgilerinin olduğu evraklar yoksa o zaman operatör çağrı merkezinden yardım almanız gerekiyor. Onlar hat güvenliğini geçtiğinizde size puk kodunu söyleyecek. Bunun dışında birde online işlemlerden bakılabiliyor.

Puk kodu Türk Telekom veya Turkcell’ de nereden öğrenilir sorusunu yanıtladık. Eğer hattın sahibi siz değilseniz o zaman yasal sahibinin müşteri hizmetlerini araması gerekiyor.

Puk ve Pin 2 nedir?

Pin 2 ve puk 2 kodu telefonun bazı bölümlerine girmek için kullanılır. Bu bölümler sim kart güvenlik isteyen yerler için kullanılmakta.

Pin 2 bu yerlere girmeyi sağlar. Puk 2 ise pin 2′ yi yanlış girdiğinizde ve kilitlendiğinde kilidin açılmasını sağlar.

Huawei-pin-kodunu-kapatma-puk-kodu-kaldirma2 Huawei pin kodunu kapatma puk kodu kaldırma
Huawei pin kodunu kapatma puk kodu kaldırma
Huawei-pin-kodunu-kapatma-puk-kodu-kaldirma-3 Huawei pin kodunu kapatma puk kodu kaldırma
Huawei pin kodunu kaldırma
Huawei-pin-kodunu-kapatma-puk-kodu-kaldirma-4 Huawei pin kodunu kapatma puk kodu kaldırma
Huawei puk kaldırma

Huawei pin kodu nasıl kapatılır?

Bu adımlar Huawei Y5, Y9, Prime, Mate 20 Lite, P10, Huawei P20, P Smart ve P30 Pro gibi çok sayıda model için aynı adımlar olması gerekiyor. Belki Android 8.0, Android 9.0 ve Android 10′ da farklılık gösterebilir.

  • Telefon ayarlarından güvenlik ve gizlilik
  • İlave ayarlarına girin
  • Şifreleme kimlik bilgileri
  • SIM 1 ve SIM 2′ den işlem yapınız
  • SIM kartı kilitleyi pasif yapın
teknik destek