İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Huawei’den Apple’a Reklamlı Gönderme

Apple‘ın popüler “Get a Mac” reklam kampanyasındaki rolüyle de tanınan ünlü oyuncu Justin Long, Huawei’nin en yeni Mate 9 akıllı telefonunu tanıttığı yeni reklam kampanyasında rol almaya başladı.

teknik destek

Long, 2009’dan bu yana bir Apple reklamında yer almamasına rağmen Huawei’nin Apple ile olan geçmiş çalışması nedeniyle Long ile çalışmak istediği belirtiliyor.

2006’dan 2009 yılına kadar Justin Long, John Hodgman‘ın yanında Apple’ın “Get a Mac” adlı bir kampanyasında bir Mac bilgisayarını oynadı. Reklamlar daima “Merhaba, ben Mac’im” sloganı ile başlıyordu. Reklamda klasik bir PC (John Hodgman) ile Mac’in (Justin Long) yarıştığı görülüyor ve Mac’in her zaman mütevazi tavırları dikkat çekiyordu.

Huawei, Çin’in en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi ve dünyadaki üçüncü büyük akıllı telefon üreticisi. Ancak şirketin daha büyük hedefleri var.

Huawei müşteri başkanı Richard Yu, geçtiğimiz günlerde şirketin hedefinin en tepedeki pazar payına sahip olmak istediklerini ve 2021’de dünyanın en iyi akıllı telefon satıcısı olmak istediklerini söyledi. Hırsları göz önüne alındığında, Huawei’nin bazı reklam kampanyalarında Apple’ın izinden gitmesi kesinlikle şaşırtıcı değil.

Huawei, Long’lu ilk reklam filminde, Mate 9 ile gerçekleştirilen röportajı gösteriyor. Reklam, Apple’ın “Get a Mac” kampanyasından oldukça farklı ancak Mate 9 özelliklerini vurgulamak için kullanılan mizah Apple’ın reklam filmi ile kesinlikle aynı.

teknik destek