Şimdi yükleniyor

iCloud Anahtar Zinciri Nasıl Kullanılır?

iCloud Anahtar Zinciri Nasıl Kullanılır?

iCloud Anahtar Zinciri Nasıl Kullanılır?

Son Güncelleme tarihi 16 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

iOS ve macOS işletim sistemini kullanan cihazlarda kredi kartı bilgilerinizi, isimlerinizi ve parolalarınızı sakladığınız bir özlelik bulunuyor. iCloud anahtar zinciri adındaki özellik internet üzerindeki çeşitli hesaplarınıza giriş yaparken, her seferinde parola girmeye uğraşmamanızı sağlıyor.

teknik destek

Elbette bu şekilde çalışan parolo saklama hizmetlerinin de problemleri bulunuyor. Bu hizmetleri o kadar sık kullanıyoruz ki şifreler aklımızda kalmıyor. Bu yüzden farklı cihazlardan hesabımıza giriş yapmak istediğimiz zaman problem çekebiliyoruz.

Mac üzerinden iCloud Anahtar Zinciri Kullanımı

  • İlk adım: Spotlight’tan “anahtar zinciri erişimi” uygulamasını arıyoruz veya direkt anahtar zinciri uygulamasına giriyoruz.
  • İkinci adım: Önümüze çıkan sayfada sol taraftaki iCloud sekmesine tıkladığınızda anahtar zincirinde bulunan hesapları görebilirsiniz. Bu işlem çok karmaşık geldiyse sağ üstten hangi hesabınızın bilgilerini görmek istiyorsanız onu arayabilirsiniz. Hesabı bulduktan sonra üzerine çift tıklamanız gerekiyor.
  • Üçüncü adım: Karşınıza çıkan hesap penceresinden alt taraftaki “parolayı göster” kutucuğuna tıklayın. Bunun ardından Mac’inizde kullandığınız parola istenecek. Bunun ardından hesabınızın şifresini görebileceksiniz.

F1FFB9C8-AEA0-43EC-A7EF-09C810EE18B1 iCloud Anahtar Zinciri Nasıl Kullanılır?

iPad ve iPhone iCloud Anahtar Zinciri Kullanımı

  • İlk adım: Ayarlar-Apple Kimliği-iCloud adımlarını izleyerek Anahtar Zinciri özelliğinin açık olduğundan emin olmamız gerekiyor. Sonrasında Ayarlar-Hesaplar ve Parolalar adımlarını takip ediyorsunuz.
  • İkinci adım: Uygulama ve Web Parolaları sekmesine giriş yapıyorsunuz. Telefonunuz şifresi talep edilecek. Giriş yaptıktan sonra hesaplarınızı göreceğiniz pencere açılacak.
  • Üçüncü adım: Karşınıza gelen ekranda şifresini görmek istediğiniz hesaba dokunmanız yeterli oluyor.

Hepsi bu!

teknik destek