iCloud Hırsızına 18 Ay Hapis Verildi!

iOS Hack

2014 yılında Apple’ın başına dert olan ünlülerin özel fotoğraflarının internete düşmesi konusunda beklenen oldu. İşin arkasında olan ve bir dizi ünlü iCloud hesaplarını hackleyen ünlü hacker Ryan Collins’e hapis cezası verildi.

teknik destek

Ryan Collins’e bilgisayar dolandırıcılığı, gizliliği ihlal ve kötüye kullanım suçlarında 18 ay hapis cezası verilmiş durumda.

Collins’in iki yıl boyunca yüksek profilli hesapların şifrelerini elde etmek için özel çalışmalar yaptığıda ortaya çıkmış oldu. Planını uygulamaya koyan ünlü hacker amacına kısa sürede ulaştı ve pek çok farklı kesimden ünlü isimin şifrelerini eline geçirdi. Öyle ki bu isimlerin arasında Avril Lavigne, Rihanna, Jennifer Lawrence gibi isimler yer alıyordu.

Her ne kadar yazının başında Apple’ın başına dert olan bir durum diyerek giriş yapsakta konunun Apple’ın hiçbir şekilde ilgilendirmediğini de belirtelim. Çünkü iCloud ile verileri ele geçirmek gibi bir durum söz konusu değildi. Ünlü hackerın kullanıcıların şifrelerini elde ederek hack işlemini gerçekleştirdiğini belirtelim.

müşteri hizmetleri