İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iCloud Saklama Alanı Planları Neler? Ek iCloud Saklama Alanı Nasıl Satın Alınır?

iOS kullanıcıları için vazgeçilmez konumda olan iCloud sunduğu kolaylıklar ile kesinlikle Apple’ın en önmeli servisleri arasında yer alıyor. iCloud sayesinde mesela iPhone’unuzda yer alan Fotoğraflar, Mail (hesaplar ve e-postalar dahil), Kişiler (rehber), takvimler, anımsatıcılar, Safari verileri, Ev, Notlar, Wallet, Anahtar Zinciri (anımsatılmasını istediğiniz şifreler/parolalar), gibi pek çok verilerinizi yedeklemeniz mümkün.

teknik destek

Üstelik tek hesapta iCloud kullanımı ile bir iPhone ile iPad, Mac gibi cihazlarınız arasında kopukluk olmadan sürekli senkronize çalışabilirsiniz. Varsayılan olarak Apple kullanıcılarına 5 GB gibi bir ücretsiz saklama alanı sunuyor. Ancak en alt düzeyde bir 16 GB veya 32 GB yerleşik depolama kapasitesine sahip iPhone’a sahipseniz varsayılan iCloud saklama alanı sizin için kesinlikle yeterli olmayacaktır.

Ancak aylık olarak çok cüzi bir miktarda ödeme yaparak iCloud saklama alanınızı arttırmanız ve herhangi bir cihazınızın çökme durumuna karşı verilerinizi korumanız mümkün.

iCloud Saklama Alanı Planları

  1. 50 GB: 2,99 TL (aylık)
  2. 200 GB: 7,99 TL (aylık)
  3. 1 TB: 29,99 TL (aylık)
  4. 2 TB: 59,99 TL (aylık)

İhtiyacınıza göre -bunu Ayarlar > Genel > Hakkında menüsüne gidip Kapasite ve Kullanılabilir kısımlarından kendinize göre hesaplayabilirsiniz- uygun olan iCloud saklama alanı planını seçimleyin.

iCloud Saklama Alanı Planını Değiştirme

Ayarlar > iCloud > Saklama Alanı menüsüne gelin ve Saklama Alanı Planını Değiştir‘e dokunarak devam edin. Gelen ekran üzerinden belirlediğiniz saklama alanına dokunun. Apple Kimliğinize tanımlı kredi kartından seçtiğiniz saklama planına göre çekim yapılacak ve iCloud saklama alanı yükseltme işlemi tamamlanacaktır.

Eğer hesabınız üzerinde tanımlı bir kredi kartı yoksa eklemeniz için Apple Kimliği ekranına yönlendirilirsiniz. Kart bilgilerinizin güvenli bir şekilde saklanacağından emin olabilirsiniz.

iCloud Yedeklemesini Etkinleştirme

Eğer ki iCloud yedeklemesi etkin değilse elbetteki ek alan almanız bir bakıma hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Ayarlar > iCloud > Yedekleme menüsü üzerinden iCloud Yedekleme seçeneğini etkinleştirin ve Wi-Fi bağlantısı üzerinden Şimdi Yedekle seçeneğini kullanarak yedeklemeyi başlatın.

Wi-Fi bağlantınıza göre iOS cihazınız her gece 03:00-04:30 aralığında otomatik olarak yedeklenecektir.

teknik destek