İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iCloud Saklama Alanını Nasıl Yükseltebilir veya Düşürebilirsiniz?

Artık iCloud saklama alanının ücretsiz olan 5GB’lık planı artık yeterli gelmiyor mu? iCloud saklama alanını nasıl yükseltebilir?

Daha fazla saklama alanına ihtiyaç duyduğunuz için para vererek yükseltme mi yapmaya karar verdiniz? Veya 2TB katmanını satın aldınız ve ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla olduğunu fark ettiniz mi? Endişelenmeyin, çünkü iOS aygıtınız vasıtasıyla iCloud saklama alanınızın kapasitesini yükseltmek veya düşürmek için son derece kolaydır.

iOS cihazınızda, Ayarlar > Genel > Depolama Alanı ve iCloud Kullanımına gidin ve iCloud başlığı altında, Saklama Alanını Yönet’e dokunun. Burada, saklama alanınızdan ne kadar kullandığınızı görebilir ve buna göre yükseltme veya düşürme yapmaya karar vermeniz daha kolay olur.

Depolama Planı başlığı altındaki Saklama Alanını Değiştir diyalog kutusuna dokunun. Gelen ekranda, mevcut planınızı daha üst seviyedeki herhangi bir plana geçmek üzere seçim yapabilirsiniz.

iCloud saklama alanı planınızı düşürmek için en altta yer alan Düşürme Seçenekleri’ne dokunun ve ardından Yönet seçeneğine dokunun. Mevcut seçenekler arasında gezinin ve tercih etmek istediğiniz plana dokunun. Satın alma işlemini doğrulamak için Apple ID bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Değişiklikler başarıyla tamamlandıktan sonra yeni değişiklikler yürürlüğe girmelidir.

Daha düşük bir saklama alanına geçiş yaptıysanız, bir sonraki faturalandırma döngüsüne kadar daha büyük depolama alanı planını kullanmaya devam edebilirsiniz.