Şimdi yükleniyor

iCloud şifre kırma programı işe yarıyor mu?

iCloud şifre kırma uygulaması

iCloud şifre kırma programı işe yarıyor mu?

Son Güncelleme tarihi 28 Temmuz 2022 by Teknoloji Haber

iCloud şifre kırma programı adı altında Google aramalarında çok sayıda web sitesi bulacaksınız. Bir çoğu ya yanıltıcı bağlantılar içeriyor ya da işe yaramayan öneriler sunuyor.

teknik destek

iPhone iCloud şifresini unutanların bir çoğunun ilk anda ne yapacağınız bilmediğini düşünüyoruz. Hatta şifreyi dahi nasıl sıfırlayacağını bilmediğini düşünmekteyiz. Haberimizde hem iCloud şifre kırma adı altında yapılan haberlerden söz edeceğiz, hem de iCloud şifre kırma programı paylaşımlarına dikkat etmeniz gerektiğini anlatan örnekler sunacağız.

Bir çoğunun telefonun ekran şifresi ile diğer şifreleri karıştırdığını görüyoruz. İşte bu yüzden bazıları hep aynı parolaları kullanarak bu sıkıntıya düşmemeye çalışıyorlar. Lakin bu da veri güvenliğini tehlikeye atıyor. Önerimiz kullandığınız şifrelerin sonlarına bir şey ekleyerek şifre türetin. Yani; örnek şifreniz AppLe69 ise bir başka hesap için AppLe691 ve bu şekilde giden bir sıralama kullanmanız mantıklı olacaktır. Aklınızda yer alan parolanın sonuna ekleme yolu ile şifre türetmek daha rahat bir kullanım imkanı sunacak.

iCloud şifre kırma paylaşımları

Şehir efsaneleri arasında dolaşan hiç bir şekilde şifresi kırılamayan iPhone’ lar için bir dönem imkansız gibi bir algı oluşturulmuştu. Biz her zaman iOS’ un gerçekten güvenli bir sistem olduğuna inanırız. Lakin tamamen güvenlidir diye bir söyleme sahip değiliz. Bu sistemleri yapanlar insanlarsa yine kıracak olanlarda onlar.

Apple’ ın şifre ile ilgili aldığı güvenlik önlemlerini bilmeyen yok gibi. Hatta FBI meselesi bir zaman çok konuşulan haberlerden biriydi. Hatta yine bir ara iCloud krizi çıkar gibi oldu ama şirket gerekli açıklamaları yaptı. Bu yazımızda iCloud şifre kırma programı ve cihazı gibi kavramlar hakkında bilgi vereceğiz.

Apple’ ın kullandığı yazılımlar kapalı kaynaklı olduğundan bir Android gibi tehlikelere daha açık değil. Yine de bazı alanlara erişim yapılması mümkün. Ama diğer sistemlere verilen çapta bir zarar olmuyor.

Arama motorlarında çıkan iCloud şifre kırıcı programlarının bir çoğu tehlike saçıyor. Paylaşımın içerisine yerleştirilen casus yazılımla daha büyük sorunlara yol açacak duruma düşülüyor. Tabi bir kısım paylaşımda ise virüslü kodlar yer alıyor. Bu ise sistemin stabil çalışmasına mani oluyor. Artı iCloud şifre kırma uygulaması şeklindeki dosyalara da dikkat edin.

Şifresi kırılan telefonlar

Bir zamanlar şirket çoğunlukla çok zor veya imkansız gibi açıklamalar yapardı. Hatta şifre kırma cihazı ilk çıktığında işe yaramıyor veya basit bir şifrelemeye sahip olan cihazlarda bir ihtimal işe yarar gibi kavramlardan söz ediliyordu. Ta ki; FBI ile Apple arasında geçen sürtüşme sonucu FBI tarafında şifrenin kırılması mümkün hale gelince.

Evet bununla alakalı şifre kırıcı cihazlarda piyasa da dolaşmaya başladı. Ama bunlardaki mantık şifre deneme sırasında deneme hakkını sağlayan bir algoritma oluşturması. Parolanın yapısına göre bazen günler bazen aylar sürebiliyor.

iCloud şifresini sıfırlama

Sıfırlama işlemini biz bilgisayara üzerinden yapılmasını öneriyoruz. Daha sakin bir şekilde denemenizi ve çözüm üretmeniz de iyi bir yöntem gibi durmakta.

  • Öncelikle icloud.com girin,
  • En altta “Apple kimliğini” unutmayla alakalı seçeneğe tıklayın,
  • Apple kimliğinin yazılmasını istiyor. Eğer unuttuysanız hemen altında arayabilirsiniz bağlantısına dokunun,
  • Bu kimlik girmiş olduğunu e-posta adresidir,
  • Daha önce numaranızı yazdıysanız telefon numarasını yazarak kod göndermeniz istenilecektir,
  • Numara yoksa mail adresine sıfırlama bağlantısı isteyin,
  • Sonrasında gerekli adımları uygun şekilde yapın.
iCloud-sifre-kirma-1 iCloud şifre kırma programı işe yarıyor mu?
iCloud şifre kırma programı işe yarıyor mu?
iCloud-sifre-kirma-2 iCloud şifre kırma programı işe yarıyor mu?
iCloud şifre kırma uygulaması var mı?

Yukarıdaki sıralama ile bir yere ulaşamadığınızda o zamanda faturanız varsa Apple iletişimle görüşün.

Bazıları ilegal yöntemlerle faturası olmadığından fake bir fatura oluşturup işlem yaptırıyorlar. Bunun tespiti ile hem faturayı yazan hem işini görene yüklü miktarda para cezası ve mahkeme yolu görülebilir.

Önceden eklenen güvenlik seçeneklerinin kullanımı

Güvenlikle alakalı problemlerde izlenen yolların geneli aynıdır. Her platform için bu böyledir. Eklediğiniz e-posta, telefon numarası ve güvenlik sorularına verilen yanıtlarla erişim imkanı sunulmakta. Her kullanıcı bu önerileri denedikten sonra yardım almak için yola revan olur. 🙂

İşlemleri deneyenlerin eğer daha önce bir bilgisayarda iTunes yardımı ile cihazın yedeğini almışsa, tekrardan bu yedeği geri yüklemek sureti ile bir çözüm sağlayacaktır. Aksi durumlarda iTunes ile yeniden kurulum yine tercihler arasındadır. iTunes bilgisayarda nereye alıyor içeriğimize de bakmanızı öneriyoruz.

Fatura varsa kullanım şekli

Şifrelerin kaldırılması için ilgili şirketle iletişime geçilmek sureti ile gerekli adımları atmanız gerekir. Bunun için sizden telefonun faturası istenilecek. Bu yoksa o zaman ne yazık ki resmi bir şekilde yardım verilmeyecektir. Tabi cihazı aldığınız yeri biliyorsanız belki onlarda faturanın fotokopisini talep edersiniz.

Elinde faturası olanların Apple’ a fax veya mail yolu ile ulaştırmaları gerekiyor. İstenilen belge ve bilgilerin doğru cevaplanması sonucu ilgili kilit kısa bir sürede kaldırılmış olacak.

teknik destek