İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İkinci Jenerasyon iPhone X’un fiyatı daha ucuz olacak

Teknoloji devi Apple’ın 2018 yılında üç farklı yeni iPhone modeli tanıtacağını zaten biliyoruz. İşte bu modellerden ikinci jenerasyon iPhone X için bir yeni sevindiren haber geldi.

İkinci Jenerasyon iPhone X’un fiyatı daha ucuz olacak44

Apple’ın 2018 yılı içerisinde tanıtacağı ikinci jenerasyon iPhone X, DigiTimes’ın kaynaklarına göre ilk versiyona göre daha ucuz olacak. Şirket yaptığı çalışmalar ile telefon üretim maliyetini %10’luk düşürmeyi başarıyor. Bu bakımdan satış fiyatlarında bir düşüş meydana gelecek. iPhone X’u 999 dolar fiyatına çıkaran ve satış rakamlarını düşüren sorunlardan dolayı Apple artık daha sağlam kararlar almış gibi duruyor. Elbette bu %10’luk bir düşüşün satış fiyatına yüzde kaç olarak yansıyacağı henüz belli değil.

İkinci Jenerasyon iPhone X’un fiyatı daha ucuz olacak23

Şuan için iPhone X‘un fiyatıyla çok fazla eleştiri alan teknoloji devi Apple, bu bakımdan satış rakamlarını bir türlü dengede tutamıyor. Sizlerinde bildiği gibi akıllı telefon iPhone X, ülkemizde 6.099 TL‘den satışa çıkıyor.

İkinci Jenerasyon iPhone X’un fiyatı daha ucuz olacak

Yeni model iPhone X ile beraber LCD ekranlı iPhone’da gelecek!

Evet 2018 model iPhone’ların arasında OLED model dışında LCD ekrana sahip bir modelde yer alacak. 700 dolardan daha aşağı bir fiyata sahip olacak telefonda TrueDepth sistemi yer alacak.