Şimdi yükleniyor

İlginç Bir Siri Hatası Keşfedildi!

Siri

İlginç Bir Siri Hatası Keşfedildi!

Son Güncelleme tarihi 25 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Bir reddit kullanıcısı, kilitli bir iPhone’un Hücresel Veri seçeneğine, şifre gerekmeksizin erişilmesine izin veren bir Siri hatasının olduğunu keşfetti.

teknik destek

Hatanın tam olarak çalışma mantığı ise şu şekilde; iPhone’unuz kilitliyken ve Hücresel Veri aktifken Siri’yi açın (ana ekran düğmesine uzun basarak) ve Siri’den Hücresel Veri’yi kapatmasını isteyin. Göreceksiniz ki Siri, isteğinizi doğrudan yerine getirecek ve kullanılabilir bir Wi-Fi bağlantısı da yoksa kullanılamaz hale gelecek. Normal şartlarda Siri bu isteğinizi iPhone kilidinizi açtıktan sonra yerine getirmesi gerekiyor ancak bazı şeylerin unutulduğu ve bu yüzden böyle bir hatanın meydana geldiğini görüyoruz.

Elbetteki güvenlik noktasında bu hatanın herhangi bir soruna sebep olmadığının altını çizelim. Sadece olması gerekenlerin yanlış şekilde yürüdüğü görülüyor. Bunun dışında herhangi bir işlevsel problem söz konusu değil.

Bir iPhone kilitliyken, Kontrol Merkezi üzerinden Uçak Modu’nun etkinleştirilebildiği göz önüne alındığında Siri’nin bu hatası sorgulanabilir elbetteki ancak iOS 9 dahil olmak üzere, mevcut kullanılabilir iOS 10 sürümleri ve testleri yapılan iOS 10.3.3 beta da Siri’nin Hücresel Veri için benzer cevap verdiğini yani kilidin açılmasına gerek kalmadan Hücresel Veri’yi kapattığı görülüyor.

Önümüzdeki günlerde Apple fikrini değiştirebilir ve bu komutun kullanılabilir olması için iPhone kilidinin istenilmesini sağlayabilir.

teknik destek

5 yorum

comments user
Hakkı

iPhone 6 siiri kulaklık varken algılıyor kulaklık yokken algılama yapmıyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

comments user
Samet

Sirir ayarlarından ‘Kilitliyken erişime izin ver’ i kapatırsanız hata hallolur:)

    comments user
    Samet

    Tabi bu sadece siriyi kapatmak için. Hücresel için önlem

comments user
Hüseyin Tayfur

bende 10.3.3 var kapatmıyor modele özel bir hata olmasın ?

Yorumlar kapalı.