İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iMac Pro: 18 Çekirdekli, Profesyonel İşi Bir iMac

Apple, yeni iMac’lerini yılın ilerleyen zamanlarında profesyonel olarak gün yüzüne çıkartacağına söz verdiğinde pek ses getirmemişti ve evet, Cupertino merkezli şirket 5 Haziran’da başlayan WWDC etkinliğinin açılış konuşmasında şimdiye kadar ki güçlü iMac’ini değil, kendi deyimi ile şimdiye kadarki en güçlü Mac’ini duyurdu.

teknik destek

Profesyonellerin iMac’i çok sevdiği yaygın olarak bilinen bir gerçek. Bu yüzden Apple, profesyonellerin daha fazlasını gerçekleştirmelerini istedikleri beklentisinden yola çıkarak ve elindeki tüm imkanları bu yeni model için seferber ederek iMac Pro’yu ortaya çıkartmayı başarmış. Gerçekten de ortaya daha da ileri, bugüne dek bir Mac’te yer alan en güçlü iş istasyonu sınıfı grafiklere, işlemcilere, depolama alanına, belleğe ve G/Ç teknolojisine sahip iMac modeli çıkmış.

Üstelik tüm bunlar, iMac’in ikonik hepsi-bir-arada tasarımına bir milimetre bile eklemeden gerçekleştirilmiş.

Ekran Resmi 2017-06-13 01.18.31

iMac Pro’da işlemci seçenekleri 8 çekirdekten 18 çekirdeğe kadar değişiyor. Buna bir de 4.5 GHz’e kadar Turbo Boost hızları ekleniyor. Kısacası; 8, 10 veya 18 çekirdekli Xeon işlemci, 4.5 GHz’e kadar Turbo Boost ve 42 MB’a kadar önbellek ile “o” tam bir performans canavarı.

iMac Pro, 128GB 2666 MHz DDR4 ECC’e kadar çıkartılabilen RAM, 4TB SSD’ye kadar depolama alanı yapılandırması ve 3 GBps işlem hacmi sunuyor.

Standart ekran kartı, 16GB HBM2 belleğe sahip Vega 64’e göre yapılandırılabilen bir Radeon Pro Vega 56 olacak. Bu, her biri bir milyar renk ile 60Hz’de yerleşik 5K ekran artı iki harici sürücüyü çalıştırabilmeye olanak tanıyor. Alternatif olarak, aynı kare hızında dört 4K UHD ekranı da kullanabilmek mümkün.

Dört USB 3 portuna ve bir SDXC kart yuvasına ek olarak 10GB Ethernet ve dört adet USB-C / Thunderbolt 3 portu ile gücünüze güç katabilirsiniz.

iMac Pro Soğutma

iMac Pro’da her şey düşünülmüş. Çok havalı, gelişmiş termal yöntem ile gücün neden olduğu ısı sorunu ortadan kaldırılıyor. iMac Pro’nun termal mimarisini inovatif çift fan sistemi, büyük boyutlu bir soğutucu ve ekstra havalandırma delikleriyle baştan sona yeniden tasarlayan Apple, neredeyse yüzde 75 daha fazla hava akışı ve sistemin termal kapasitesinde yüzde 80’lik artış yakalamış. iMac Pro böylece, önceki nesil iMac’ten yüzde 67 daha güçlü olan 500 watt’ta çalışırken bile serin kalabiliyor.

iMac Pro’nun hoparlörleri gelişmiş stereo ile desteklenmiş. Geniş aralıklı frekans tepkisi, zengin baslar ve daha yüksek ses düzeyi ile dört dörtlük bir ses sistemi ortaya konmuş desek abartmış olmayız.

iMac Pro Aksesuar

Aksesuarlar tarafındaysa, iMac Pro ile mükemmel uyum sağlayan uzay grisi renkte göz alıcı yeni aksesuarlara “merhaba” diyebilirsiniz. iMac Pro, her biri kablosuz ve şarj edilebilir yeni Magic Keyboard, sayısal tuş takımına sahip ve tercihinize göre Magic Mouse 2 veya Magic Trackpad 2 ile birlikte geliyor.

iMac Pro’nun fiyatı şimdilik belirsiz çünkü satışına Aralık ayında başlanacak ve o tarihten itibaren fiyatı ortaya çıkmış olacak.

müşteri hizmetleri

Bir yorum

  1. Cenk Cenk 7 Ekim 2017

    Mac Pro cube 8 çekirdek alsak, aynı hzıı alır mıyız acaba?

Yorumlar kapatıldı.