iMac Pro’nun Belleğini (RAM) Yalnızca Apple Store ve Yetkili Servisler Değiştirebilecek!

iMac Pro Bellek RAM Artırma

Standart 27 inç iMac sahipleri, cihazlarının RAM’ini (belleğini) artırmak veya değiştirmek istediklerinde cihazın arka tarafında yer alan küçük bir kapağı kaldırarak bunu yapabiliyorlar ancak iMac Pro’da böyle bir seçenek sunulmuyor.

teknik destek

iMac Pro’da bir bellek kapağı yer almıyor çünkü iMac Pro’nun belleğini cihazı satın aldıktan sonra kullanıcıların yükseltmesi veya değiştirmesi mümkün değil. iMac Pro sahipleri, bellek değişimini veya yükseltmesini Apple Store veya Apple Premium Reseller aracılığıyla yaptırmak zorundalar.

iMore’dan Rene Ritchie, konuyla ilgili olarak Apple ile görüştü ve Apple Store veya yetkili Apple servisleri vasıtasıyla iMac Pro’nun belleğinin değiştirilebileceğini veya yükseltilebileceğini öğrendi.

https://twitter.com/reneritchie/status/941324098583511040

Apple Store aracılığıyla RAM yükseltmesi yapmak isteyen kullanıcılar muhtemelen yalnızca Apple tarafından sağlanan RAM’i kullanabilecekler ancak üçüncü taraf yetkili servis sağlayıcıları Apple gibi yapmayıp, kullanıcının talep ettiği ve cihaz ile uyumlu bellek ile değişim seçeneği sunabilirler. Elbetteki bu durum servislerin politikasına göre değişiklik gösterebilir.

iMac RAM Fiyatları

Giriş seviyesi iMac Pro’da 32 GB 2666 MHz ECC bellek yer alıyor ancak 128 GB’a kadar yapılandırma seçeneği mevcut. Apple, 64 GB bellek için 4.000 TL, 128 GB bellek için ise 12.000 TL talep ediyor.

müşteri hizmetleri