iMac Pro’nun Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu!

Apple iMac Pro

Apple, iMac Pro’nun 14 Aralık Perşembe günü 4.999 dolardan başlayan fiyat ile ABD’de satışa sunulacağını duyurdu.

teknik destek

iMac Pro, gelişmiş video ve grafik düzenleme, sanal gerçeklik içeriği oluşturma ve gerçek zamanlı üç boyutlu içerikler oluşturma gibi zorlu görevlerini yerine getirmek üzere profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış bir Mac modeli.

Apple’ın Donanım Mühendisliği Bölümü’nün Başkan Yardımcısı John Ternus, iMac Pro’nun ileriye doğru atılmış büyük bir adım olduğunu söyleyerek iMac Pro’nun ne denli özel bir bilgisayar olduğuna vurgu yapmıştı.

iMac Pro Gövde

All in One masaüstü bilgisayarda, 27 inçlik Retina 5K ekran yer alıyor ve oldukça şık bir görünüme sahip gri renkli muhafaza kasası ekranla bütünleşiyor. iMac Pro’nun kutusundan uzay grisi yeni Magic Keyboard sayısal tuş takımı, Magic Mouse 2 ve Magic Trackpad 2 çıkıyor.

iMac Pro Aksesuar

Apple, iMac Pro’nun şimdiye kadarki en hızlı ve en güçlü Mac olduğunu söylüyor.

Bilgisayarda, 18 çekirdekli bir Intel Xeon işlemci, 4 TB’ye kadar SSD depolama birimi, 128GB’a kadar ECC RAM ve 16 GB’lık HBM2 belleğe sahip bir AMD Radeon Pro Vega 64 grafik işlemcisi ile yapılandırılabiliyor.

iMac Pro Soğutma Sistemi

Üstün performansın ardında geleneksel bir iMac’e kıyasla yüzde 80 daha fazla soğutma kapasitesi sunan yepyeni bir termal tasarım yatıyor.

Dört adet Thunderbolt 3 portu bulunan iMac Pro’da, aynı anda 60Hz’de iki adet 5K ekran veya dört adet 4K ekran çalıştırabiliyor. Ayrıca, 10 Gigabit Ethernet portu, dört adet USB-A 3.0 portu, bir SD kart yuvası ve bir adet 3.5mm kulaklık girişi bulunuyor.

Bilgisayarın diğer teknik özelliklerine kısaca değinecek olursak; 1080p ön kamera, stereo hoparlörler, dört mikrofon, 802.11ac Wi-Fi ve Bluetooth 4.2 yer alıyor.

Apple, Haziran ayında düzenlediği Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda iMac Pro’yu tanıtmıştı. iMac Pro, Apple’ın artık profesyonel kullanıcılara odaklanmadığına dair bazı eleştirilerin önüne geçmiş oldu.

iMac Pro’nun Türkiye fiyatı henüz açıklanmadı ancak ABD fiyatına bakarak cihazın başlangıç fiyatının minimum 35.000 TL seviyelerinde olacağını ve üst düzey yapılandırma ile fiyatının 60.000 TL’ye kadar çıkabileceğini tahmin ettiğimizi söyleyelim.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.