İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iMessage Yeniden Oynat Özelliği Nasıl Kullanılır? Cevabı Rehberimizde!

iOS 10’la birlikte iMessage’a eşsiz özellikler katılmış oldu. Bu özelliklerden en dikkat çeken detay ise mesajı efekt ile gönder. Bu özellik sayesinde mesajlarınızı iMessage aracılığı ile çarparak, sertçe, hafifçe, görünmez mürekkep veya ekransal efektler ile yani balonlar ile gönder, konfeti ile gönder, lazer ile gönder, havai fişekler ile gönder, kayan yıldız ile gönder ve kutlama ile gönder efektleri ile göndermeniz mümkün.

teknik destek

Tüm bunların nasıl kullanılabildiğini daha önceki rehber yazımız olan iOS 10 Mesajlar Uygulamasındaki Yenilikler Nasıl Kullanılır ile öğrenebilirsiniz. Asıl konumuza, iMessage ile yeniden oynat özelliğini kullanma konusuna dönecek olursak ise iOS 10.1 ile Apple’ın tüm bu efektleri artık yeniden oynatabilmeye olanak sağladığını söyleyelim.

iMessage’da bu özelliği kullanabilmek için öncelikle cihazınızı iOS 10.1’e güncellemiş olmanız gerekiyor. Bunun için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsüne gitmeniz ve güncellemeyi kontrol etmeniz yeterli. Eğer ki cihazınızda iOS 10.1 yüklü ise devam edebiliriz, değil ise yüklemenizin ardından devam edebiliriz.

Şimdi Mesajlar uygulamasını ana ekranınızdan açın ve herhangi bir iMessage görüşmenize gidin. Mesaj metinin oluşturduktan sonra gönder ikonuna sertçe basın ve dilediğiniz balon veya ekran efektlerinden birisini seçip mesajınızı gönderin.

Mesajı gönderdiğiniz kişiye mesaj metni efekt ile gönderilecektir. Tabiki gönderim sırasında siz de bu efektleri görebileceksiniz. Efektlerin sunumunun ardından dilerseniz mesaj balonu altında beliren yeniden oynat seçeneğini kullanarak gelen efektli mesajı yeniden kullanabilirsiniz.

img_0077

müşteri hizmetleri