Şimdi yükleniyor

İnsanlar Neden iPhone 7 Almak İstiyorlar? İşte 10 Maddelik Araştırma

iphone-7_iphone-7-plus

İnsanlar Neden iPhone 7 Almak İstiyorlar? İşte 10 Maddelik Araştırma

Bank of America Merrill Lynch’in ABD’de yaptığı bir araştırmayla insanların neden iPhone 7 almak istediklerine daha yakından bakılması sağlanıyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus her yeni iPhone modeli gibi yükseltilmiş özelliklere ve pek çok yeniliklere sahipler. Peki ya gerçekten insanlar neden iPhone 7 satın almak istiyorlar?

iPhone-7-Almak-icin-sebepler İnsanlar Neden iPhone 7 Almak İstiyorlar? İşte 10 Maddelik Araştırma

teknik destek

Eh bunun ilk sebebi şüphesiz pil ömrü. Apple yeni iPhone’lar üzerinde daha uzun pil ömrü vaadinde bulunuyor. Özellikle iPhone 7 Plus ekstra iki saat pil ömrü sunarken, iPhone 7 önceki iPhone’lara göre ilave 2 saate kadar pil ömrü sunuyor. iPhone 7 satın almak isteyen müşterilerin ikinci nedeni ise cihazların sahip olduğu IP67 sertifikası yani toza ve su sıçramalarına karşı dayanıklılık. Özellikle yaz tatillerinde plajda ya da yüzme havuzlarında suya karşı dayanıklılık insanları memnun ediyor.

Tüm bunlar nedenler arasında ilk ikiyi kapatırken geriye kalan nedenler arasında gelişmiş kamera kalitesi, daha hızlı işlemci, yerleşik depolama kapasitesi, ülkemizde sunulmasa da ABD ve Avrupa’da operatörlerin sunduğu özel yükseltme planları, çift lensli arka kamera. BU noktada dikkat çeken detay çift lensli arka kameranın 7. sırada yer alıyor olması. Bu gerçekten ilginç 🙂

İnsanların en çok tercih ettiği model iPhone 7 Plus ve en çok tercih edilen renk seçenekleri ise Simsiyah başta olmak üzere Siyah.

teknik destek