Şimdi yükleniyor

Instagram 13 yaş sorunu kullanacak yaşta olmayabilirsin çözümü

Instagram 13 yaş sorunu kullanacak yaşta olmayabilirsin çözümü

Son Güncelleme tarihi 17 Nisan 2022 by Teknoloji Haber

Instagram 13 yaş sorunu için instagram kullanacak yaşta olmayabilirsin şeklinde bir uyarı ekrana geliyor ve çözümü için yaş doğrulamasının yapılması isteniliyor. Sanırız kullanıcılar 2-3 gündür bu şekilde bir sorunla uğraşıyor.

teknik destek

13 yaş sorunu, instagram’ ın çıkardığı yeni düzenlemeden sonra ortaya çıktı. Anladığımız kadarı ile yapılan düzenlemenin yanlış giden bir yanı oldu ve şüpheli görülen hesaplara bu bildirim geldi.

Dün başka bir sitemize hazırladığımız içeriği burada derleyerek yayınladık. Kullanımla alakalı sıkıntıya giren kullanıcıların hesaplarında ne gibi işlemler yapması gerektiğini bu konumuzda bulacaksınız. Şimdilik en iyi yöntemleri sizlere sıraladık. Kesin demesek de en işe yarar yöntemleri bu içeriğimizde bulacaksınız.

Instagram kullanacak yaşta olmayabilirsin ne demek?

Yaş sorunu, ağın topluluk kurallarında yer alan bazı seçeneklerinin uygulamaya geçirilmesinden sonra oluşan bir sistem sorunu gibi görünüyor. Belki buna yönelik çözüm düzenlemeleri şu an devam ediyordur. Biz yine de şu an bunla karşılaşanlarınız varsa ne gibi işlemler yapmaları gerektiğinden bahsedeceğiz.

Mesajı alanların bir kısmında herhangi bir şeyi denemeden kendiliğinden çözüldüğü görülüyor. Belki oturumun sonlandırılması yeterli oluyordur. Yani tüm oturumların çıkışa atılması yeterli olacak. Bunu deneyenlerin hala sorunu devam ediyorsa, yazının devamında ne yapılması gerektiğinden ve önce hangi seçeneğin kullanılması daha mantıklı olacak bundan söz ettik.

Ekrana sürekli aynı mesaj gelenlerin yapacakları kontroller şöyle olacak:

  • Uygulamayı kullanarak hesabını açanların birde bilgisayarla denemelerini öneriyoruz. Sonrasında açık olan oturumun çıkışa atılması gerekiyor.
  • Telefonun ve internet bağlantısının değiştirilip tekrardan denenmesi gerekiyor. Belki bundan dolayı hesabınızı açmanıza izin verilmiyor.
  • Profiline ulaşanların ayarlarda ufak bir değişim yapmaya çalışmaları test için iyi bir seçenek olacak.
  • Sürekli giriş denemesinde bulunanların bir süre hiç denemeden beklemeleri daha sağlıklı olacak.

Instagram 13 yaş sorunu çözümünde ne yapılmalı?

Şu an en sık tercih olarak görülen seçeneklerin içerisinde itiraz etmek için kullanılan buton var. Sanırız buna dokunduğunuzda kimlik doğrulamasının yapılmasını sağlayan bir alan açılacak. Tabi açılmayanlara yönelikte bir URL bağlantısının olduğunu söyleyelim.

13 Yaş doğrulamasını yapamayanların deneyecekleri yöntemlerin sıralamasını aşağıya bıraktık.

  • Oturumunuzu çıkış yapıp sonra tekrardan giriş deneyin. Bu denemeyi gün içerisinde kullanmadığınız bir telefonla yapın.
  • help.instagram.com/contact/293397334168432 sayfasına girip gerekli alanları doldurun. Instagram 13 yaş formu kullanımından önce size sunulan itiraz butonunu kullanın.
  • Telefondan talep gönderemeyenlerin birde bilgisayarla veya mobil tarayıcıları ile denemeleri gerekiyor.
  • Ülke sorunlarında vpn, ip sorunlarında ise alternatif bağlantılardan yararlanılmalı. WiFi ile bağlantı yapanların yapacakları modemlerini yeniden başlatmak olacak.
  • Şifrenizi değiştirmeye çalışın. Bunu yaparken tarayıcıyı kullanın. Bir sekmesinde instagram.com açık olsun ve diğer bir sekmede bu ağ için kullandığınız mail adresinizin oturumu açık kalsın. İşlem sırasında e-posta ile yapılacak sıfırlamada yan sekmedeki açık oturum fark edilerek erişim sağlanma olasılığı var.
  • Başka telefonla erişim yapanların test adına sorunlu telefonlarının tarihini kontrol etmeleri gerekiyor. Artı virüs ve uygulama aksaklıklarının incelenmesi gerekir. Bunların detaylarını da aşağıya bırakacağız.
instagram-yas-sorunu-3 Instagram 13 yaş sorunu kullanacak yaşta olmayabilirsin çözümü
Instagram kullanacak yaşta olmayabilirsin sorunu

Sadece kendi telefonunda sorun yaşayanlar

Kendi telefonunda sıkıntı yaşayanların yapacağı testler arasında cihazın yeniden başlatılması, tarih, boş alan kontrolü, uygulama sürümlerinde uyum sorunu ve virüs testi olacak.

Sonradan kurduğunuz uygulamaların ve güncellemelerin kaldırılması mümkünse deneyin. En kötü ihtimal eski instagram versiyonlarından bir kaçını denersiniz. Olmadı fabrika ayarına dönerek sorunsuz kullanım yaparsınız.

Gelelim çok sayıda eski cihaz kullanıcılarının sorunda yapacaklarına. Bir çok popüler uygulamanın güncellemelerden sonra çalışmadığı veya bazı özelliklerin işe yaramadığına. Burada yardımcı araçlar önerilir. Yani bir çok sosyal uygulamaların bir uygulama içerisinden kullanımı Instagram 13 yaş sorunu içinde bir öneri sunacaktır.

Uygulamalardaki erişim sorunları

Uyumsuzlukların çoğu eski telefonlarda yaşanır. Nadir benzeri uygulamaların kurulu olmasının da birbirlerini etkilediğine şahit oluyoruz. Yine benzeri olanların durdurulması, kaldırılması veya arka plandakilerin çalışmaları engellenmesi denenecekler arasındadır.

Test için kullanıcıların instagram’ ı telefonlarından kaldırmaları, tekrar güncel olan versiyonu kurmaları, çalışmadığında yine kaldırıp ve bu seferde eski sürümlerle denemeleri gerekiyor.

Android kullananların uygulamalar başlığından instagram yazısına dokunup, önbellek ve sonrasında diğer seçeneklerin denenmesi gerekiyor. iPhone’ da ise erişim izinlerine ve ağ ayarının sıfırlanması belki işe yarayacak.

instagram-13-yas-sorunu-2 Instagram 13 yaş sorunu kullanacak yaşta olmayabilirsin çözümü
Instagram 13 yaş sorunu çözümü

Instagram kullanacak yaşta olmayabilirsin itirazı için yukarıdaki URL’ nin kullanılması gerekiyor. Tabi itirazda bulunmanız için sunulan seçeneğin işe yaramadığı zamanlarda. Ama ne olur olmaz diyerek bununda aynı zamanda doldurulmasını öneriyoruz.

Ceza ya da şikayet alan hesapların incelenmesi

Bu başlıktaki durum şu an yaşananla alakalı değil. Lakin farklı zamanlarda bu sorunla karşılaşanlar varsa bu olasılığı da kontrol etmesi gerekir. Normalde bazen kullanıcıların bu sebepten dolayı hesaplarının doğrulanması istenilir. Tabi kimlik gönderiminde hata alanlarında uzun bir süre işlem yapamadıkları olur.

Yaşı tutmuyor diyerek yapılan şikayetlerin bir çoğunun işe yaraması için elle tutulur bir şey sunulması gerekir. Toplu şikayetlerinde bir ihtimal incelemeye sebep olduğu zamanlar vardır. Lakin bu her zaman geçerli değildir.

Ceza kavramı kişilerin agresif tutumları sebebi ile de çıktığı oluyor. Aşırı kullanıma bağlı şüpheli görülmelerde de yaptırımlar devreye alınır. Önlem amaçlı acaba hesabınız çalınmış mı diye doğrulanması istenir. İşte bu olasılıklarında dikkat edilmesi gerekiyor.

Oturumunuzu açmanız izin veriliyor ama kullanımlar kısıtlanıyorsa o zamanda profil alanındaki bir alanda değişiklik yapmaya çalışın. Olumsuz bir mesaj çıktığında işte bu başlıkta yer alan iki seçenekten bir söz konusu olduğunu anlarız. Buna göre de gerekli itiraz başvurusunu yaparsınız.

Instagram 13 yaş sorunu nasıl çözülür veya çözerim şeklindeki sorulara yanıt vermek için hazırladığımız bu içeriğimizi başkaları ile paylaşarak katkı sağlayabilirsiniz.

teknik destek

1 yorum

comments user
Özlem

İnstagram ekibi benim hesabım 13 yaştan dolayı engllendi benim yaşım 28 lütfen bana yardımcı olun ben yanlış doğum tarihine girdim