İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Instagram Direct’e Yeniden Görüntüleme Özelliği

Instagram, SnapChat ile her alanda bir yarış halinde olduğunu belli ediyor. Instagram Direct’e Yeniden Görüntüleme Özelliği ile Bu evrede de mesajlaşma bölümünü SnapChat’e nazaran daha aktif bir hale getirebilmek için çalışmalar yapmaya başlıyor.

Instagram Direct kullanıcıları kendisine gönderilen bir görüntülü mesajı kaybolmadan önce tekrar görüntüleme imkanına sahip oluyordu. SnapChat uygulamasında da gönderilmiş olan videolu ya da fotoğraflı mesajlar da yeniden oynatılma imkanına sahip oluyordu. Fakat gönderilmiş olan mesajın tekrar oynatılmasını engelleyen herhangi bir seçenek bulunmuyordu. Instagram yayınlayacağı güncellemeyle beraber bu evrede Instagram Direct kullanıcılarına gönderilen medyanın yeniden görüntülenmesi için üç farklı seçenek sunuyor. Verilen bu seçeneklerden birisinde alıcının video veya fotoğrafı tekrar görüntüleyebilmesi için yeniden görüntüleme izni veriliyor. Diğer bir seçenekte ise; video veya fotoğraf otomatik olarak kaybolana kadar tekrar görüntülenme imkanına sahip olacaktır. Son seçenek olarak ise; video veya fotoğraf sohbet kaydındaki yerini her zaman koruyacak.

Instagram Direct’e Yeniden Görüntüleme Özelliği geliyor

Instagram Direct’e gelecek olan bu özellik sayesinde kullanıcılar arkadaşlarıyla yaptıkları görüşmelerde daha fazla kontrol elde etme imkanını elinde bulunduracaklar. Yapılan açıklamalarda yeni sohbet seçeneklerinin sırasıyla bütün kullanıcılara sunulacağı ve kısa süre içerisinde bütün kullanıcılara ulaştırılacağı belirtiliyor.

Instagram’ın yapacağı güncelleme kapsamında kullanıcılar artık bir sohbet günlüğünde uzun süre kalmasını istemediği medya paylaşımlarını buna uygun olarak gönderebilecekler. Verilerin kayıt altında olmamasını isteyen kullanıcılar için bunun son derece önemli bir özellik olduğu düşünülenler arasında yer almaktadır. Güncellemenin bütün kullanıcılar ile ne zaman paylaşılacağı hakkında ise herhangi bir net açıklama yapılmadı.