Şimdi yükleniyor

Instagram efektleri çok beğenildi

Instagram efektleri çok beğenildi

Instagram efektleri çok beğenildi

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Bu Instagram efektlerini çok beğeneceksiniz! Instagram efektleri hiç kullandınız mı? Fotoğrafları ilginç hale çeviren efektler hikayesine bir göz atalım. En iyi Instagram efektleri sizce hangileri?

teknik destek

George Kedenburg, instagram’da şirin, teknolojiden esinlenilmiş AR etkileri topluluk içinde yakalanan bir ürün tasarımcısı. Kedenburg; cep telefonu batarya göstergelerinden ve 1990’ların masaüstü estetiğinden ilham alan birkaç AR etkisi yarattı. Instagram kullanıcıları, efekt hesabını izleyebilir ve hangilerini istediklerini indirebilirler. Bu etkiler daha sonra kendi hikayelerinde veya yazılarında kullanılabilir.

  • Son dönemlerde nostaljiye olan düşkünlüğün ciddi oranlarda artması
  • Trendera dikkat edildiğinde nostalji ile ilgili olanların daha çok sevilmesi
  • Teknolojinin gelişmesiyle birlikte eskiye olan özlemin de artmaya başlaması
  • Takipçi sayısını artırmak isteyen instagram kullanıcılarının böyle bir yola başvurması
Instagram-efektleri-cok-begenildi-2 Instagram efektleri çok beğenildi
Instagram efektleri çok beğenildi

Bu trend olma sürecini hızlandıran etkenlerden.

Çok daha keyifli ve nostaljik efektler sizi bekliyor

Örneğin, öne çıkan resim doğrudan eski masaüstü bilgisayarlardan ve Microsoft Paint gibi programlardan ilham almaktadır. Bu, daha önceki nostaljik efektlere pek benzemiyor. Bu, instagram meraklılarının takdir etmesi gereken bir şey. Kullanıcılar; efekti kullanmalı ve değişimi kendi gözleriyle görmeli.

Kedenburg; instagram için çalışsa da, şirket diğer üçüncü taraf içerik oluşturucuların kullanıcılar için özel efektler oluşturmasına izin verdi. Kylie Jenner dudak kitleri için AR efekti kullandı. Böylece takipçiler telefonlarını kullanarak deneyebildiler. Geçen yılki F8 konferansında instagram, kedenburg’un tasarımları gibi AR kamera efektlerinin kullanıcılara yayıldığını duyurdu.

Bu kişiler; instagram üzerinde yeni etkileri ilk deneyenlerdir. Onları bir kişinin hikayesinde (veya hatta arkadaşınızın profilinde) görüyorsanız, onları kendiniz kullanmak için dokunmanız yeterli olacaktır.

Instagram-efektleri-cok-begenildi-3 Instagram efektleri çok beğenildi
En iyi Instagram efektleri

Hangi nostalji filtreleri trend oldu?

Vintage filtreler ve retro görünümlü fotoğraflar bu yıl ciddi bir şekilde trend olmuştu. Adidas Originals’in özel AR filtresi sayesinde, artık bu retro titreşimleri instagram hikayelerinizde de alabiliyorsunuz.

Filtre seçildikten sonra, videonuza nostaljik bir VHS görünümü ekler ve kaşlarınızı kaldırmak, Adidas logolarının da bulunduğu bir etki yaratır. Kylie Cosmetics’in filtresinden daha az tanıtım yaparken, Adidas Originals’in bu özel AR filtresi süper paylaşılabilir ve oldukça trend. Bu yüzden marka bilinirliği oluşturmak için mükemmel.

Instagram platformunda yer alan nostalji filtreleri ile ilgili ve özellikle de George Kedenburg filtreleri ile ilgili düşüncelerinizi heyecanla bekliyoruz.

teknik destek