Şimdi yükleniyor

Instagram eylem engellendi kaldırma kaç gün sürer

instagram eylem nasıl kaldırılır

Instagram eylem engellendi kaldırma kaç gün sürer

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Instagram eylem engellendi kaldırma işlemi için bir yol var mı diye arayanlar oluyor. Çoğunlukla şirketin kuralları neyse buna göre işlem yapılıyor. Hesap ne zaman açılır veya kaç güne açılır gibi cevabının olmadığını belirtelim.

teknik destek

Son zamanlarda sosyal medyada Instagram eylem engellendi ne demek sorunu ile karşı karşıya kalmaktayız. Bu sorun ise çok fazla paylaşım ve beğeni yapan kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Instagram hesabının çok aktif kullanılmasıyla ve sürekli paylaşım yapılmasıyla birlikte, bu engel durumuyla karşılaşmak yüksek ihtimaldir.

Bu durum Instagram’ın bir önlemidir. Bu durumda kullanıcıya hesabının şüpheli bir durumda olduğu gösterilmektedir. Sistemin var olan algoritmasının bu hesapları incelemesiyle beraber, bot ya da robot olup olmadığını anlayabilmek için çok kısa süre için engel koymaktadır.

Eylem engellendi vaziyeti nasıl çözülür?

Bu hata ile karşı karşıya kalan kullanıcılar bu problemin çözümünü de aramaktadırlar. İşlem yaklaşık iki saat kadar sürer. Çözüm kesinlikle işe yaramaktadır. Sağ üst bölümde üç noktaya tıklanır ve ardından hata bildir penceresine tıklanır. Sorunu bildirdiğiniz takdirde iletişim kısmına eklediğiniz e-posta hesabına dönüş yapılıyor. Tabi çok sayıda dönüş yapılmadı şikayetleri de bulunmakta.

Bu hatanın alınması istenmiyorsa eğer sosyal medya hesapları Instagram’a bağlanabilir. Kısa süre içerisinde beğeni ve paylaşım yapılmamalıdır. Kişi hesabını tek cihaz üzerinden kullanmalıdır.

Öneri yöntemi olarak:

  1. Belki günü birlik bir kısıtlama uygulanmış olabilir. Zorlamadan tam 24 saatin geçmesini bekleyin.
  2. Aşırı bir şikayet durum varsa sınıfına göre haftalık veya aylık erişim engeli gelebilir.
  3. Uygulamanın sürümüyle alakalı bir sıkıntı çıkabilir. Eski bir sürümü kullanın.
  4. Virüs tehdidi olabilir.
  5. Bilgisayardan erişim yapılabiliyorsa, şifrenin değiştirilmesi, ek güvenlik doğrulaması eklenmesi ve bir kaç düzenleme yapılarak telefondan denenmesi.
  6. Farklı internet bağlantıları ve cihaz değiştirerek test edilmesi.
  7. Alınan uyarıdan sonra bir sorun bildirimi önerisi ekrana gelebiliyor. Eğer geldiyse bunu kullanın.

Instagram engel nasıl kaldırılır?

Instagram’ da eylem engellenmesi uyarısı alındığından itibaren bir kişiyi takip etmeye çalışıldığında hep aynı uyarı ile karşılaşılır. Bu durumda iken 1-2 gün boyunca hiç kimseyi takip etmemek gerekir. Bu sürede takip etme işlemi yapılmazsa problem ortadan kalkar. Yapılan yeni güncellemeler ile Instagram kullanıcılarının karşısına geçici şekilde kısıtlamalar çıkabiliyor.

instagram-engel-nasil-kaldirilir Instagram eylem engellendi kaldırma kaç gün sürer
Instagram eylem engellendi kaldırma kaç gün sürer
teknik destek