İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Instagram giremiyorum neden açılmıyor

Instagram giremiyorum veya Instagram neden açılmıyor gibi sorularla ara ara karşılaşırız. Çoğunluk sunucularda veya yurtiçi / yurtdışı port kaynaklı durumlarda. Ama bunların dışında oluşan sorunlar için ne yapılmalı dersiniz? Instagram giremiyorum çözümü için haberin devamını okuyalım…

teknik destek

Instagram, son yıllara damga vurmuş en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Her geçen gün teknolojinin ilerlemesiyle, Instagram sisteminde de bazı ihtiyaçlar ortaya çıkmaktadır. Çıkan ihtiyaçların karşılanması adına Instagram şirketi, güncellemelerle gerekli ihtiyaçları karşılar. Aynı zamanda güncellemeler, bir önceki sürümde ortaya çıkan sorunların da kapatılmasına yardımcı olur. Fakat Instagram bazı durumlarda çökmekte ve kullanıcıların erişimine izin vermemektedir. Sebepleri, insanların en çok merak ettiği soru işaretlerinden bir tanesidir.

Instagram giremiyorum

Instagram açılmıyor

Instagram çökme nedenleri

Instagram birkaç farklı sebepten dolayı çökmüş olabilir. En çok eski sürümler üzerinden yapılan girişlerde bazı sorunlar yaşanmaktadır. Uygulaması güncel olmayan kişilerin Apple Store veya Google Play Store üzerinden gerekli güncellemeleri gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Telefonun ön belleğinin dolu olması, kullanıcının otomatikman Instagram sisteminden atılmasına sebep olabilir. Bu sorunla karşılaşan kullanıcıların, en kısa sürede telefondaki gereksiz uygulamaları silmesi ve yer kaplayan verilerden kurtulması gerekmektedir. Bu sebeplerin dışında, yaşanılan bölge veya ülkede yaşanan internet ve bağlantı problemleri nedeniyle Instagram üzerinde çökmeler yaşanmış olabilir.

Instagram çökme belirtileri

En son yapılan araştırmalarda Instagram üzerinde 800 milyon aktif kullanıcı hesabı bulunmaktadır. Bu kadar yüksek sayıda hesabın bulunmasıyla beraber, bazı günlerde Instagram’da çökmeler yaşanır. En çok anlaşılan çökme unsuru, Instagram’ın kullanıcıları hesaptan atması ve şifre istemesidir. Bu ekranda yapılan işlemler geçersiz olmakta ve kullanıcıların Instagram hesaplarına ulaşması imkansız hale gelmektedir.

Genelde sunucular kaynaklı durumlarda “Instagram 5xx server error” yani “500 Internal server error” sorunu görülmekte.

Sorun genel değilse alınan hata ekran görüntüsünü paylaşmanız gerekiyor. Biz yinede genel önerilerde bulunacağız.

Instagram neden açılmıyor olabilir

 • Farklı bir internet üzerinden deneyin.
 • Cep telefonu kaynaklı olabilir mi? Bazı cihazlar kullanıcının hesabıyla girişe izin vermez ama farklı hesaplara izin verebiliyor.
 • Bilgisayarınızdan deneyiniz. Bazen mobilde görülen sorun PC’ de görülmeyebiliyor.
 • Cihazınızın tarih ayarlarını kontrol ediniz. Yanlışsa instagram açılmaması veya instagram’ a girilememesi normal.
 • Hesabınızı başka bir hesaptan kontrol ediniz.
 • DNS tarzı veya VPN tarzı bir seçenek soruna çözüm olabilir.
 • Banlanmış olabilirsiniz. Kural ihlalleri olmuş olabilir.

Çözüm için birde eski bir instagram sürümü yükleyin.

 • Instagram indirme adresi 1
 • İndirme adres 2

Şimdi yüklü olan instagram’ ı kaldırıp sonra yükleyin.

müşteri hizmetleri

78 Yorum

 1. Deniz sır Deniz sır 19 Aralık 2019

  Eski instagram sürümünü nasıl indiriyoruz peki

  • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri 20 Aralık 2019

   Yazıda yer alıyor!

 2. Gül Gül 10 Aralık 2019

  Merhaba! Instagrama hiçbir cihazdan giremiyorum.Yukarıdakilerin hepsini yaptım ama hâla giremiyorum.Hesabımın çalınmış olması durumuna karşı şifremi değiştiridim bir kaç kez(mail alabiliyorum hesaba dair) ama nafile. Gereğinin yapılması için mail attım ama dönmediler de …Lütfen yardımcı olun.

  • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri 11 Aralık 2019

   Nasıl bir sorun çıkıyor?

   • Gül Gül 11 Aralık 2019

    Uygulamadan girmeye çalıştığımda “Üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” safariden girmeye çalıştığımdaysa “İnstagrama bağlanamadık, internet bağlantını kontrol et ve tekrar dene.” hatası alıyorum.

    • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri 12 Aralık 2019

     Bilgisayardan erişim var mı eğer varsa bazı ayarları değiştirin ve telefon numarası ekli değilse ekleyin veya e-posta…

     • Gül Gül 12 Aralık 2019

      Hayır.Hiçbir cihazdan erişim yok.Ekli e-posta adresim var.Şifremi bilmeme rağmen belki hesabım çalınmıştır diye güvenlik açısından birkaç kez şifremi unuttuma tıkladım ve e-posta adresime şifre yenileme linki gönderdiler.Şifremi değiştirdim.Ama hâla giriş yapamıyorum.Şifremi bilerek yanlış girdiğimde yanlış şifre diyor.Doğru girdiğimdeyse bahsettiğim hata mesajını alıyorum. Çıldırıcammm.Milyon tane de mail attım.

     • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri 13 Aralık 2019

      Ayrı ayrı cihazlarda ve internette denediğiniz de aynı mı? Değilse cihaza ya format atılacak ya da gelişmiş dosya yönetme uygulamasıyla instagram’ın klasörü silinecek.

 3. büşra büşra 5 Aralık 2019

  merhaba.. yaklaşık 1 aydan fazla zamandır kendi telefonumdan ınstagram hesabıma giremiyorum (telefonum iphone se) ama ablamın telefonundan ve safariden hesabıma girebiliyorum. yanı uygulamada problem var. ayrıca başka kişilerin hesaplarına da giriliyor telefonumdan. ayrıca facebook’a da giremiyorum çıkış yaptım ve bir daha girilmedi.. fabrika ayarlarına mı döndürmem şart?

  • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri 6 Aralık 2019

   Android’ de dosya yönetici uygulamalarıyla telefondaki klasörlere girip instagram silinerek sorun ortadan kalkıyor. Ama iPhone için ne kadar mümkün denemek lazım. Bunun dışında fabrika ayarları.

Yorumlar kapatıldı.