Şimdi yükleniyor

Instagram hesabını güvene almak için şifreni yeniledik

Instagram hesabını güvene almak için şifreni yeniledik

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

teknik destek

Ne demek diyenleri duyar gibiyiz. Geçtiğimiz bir kaç gün içinde çıkan ve gün boyu süren bu sorunun nedeni varsayımlar üzerinden değerlendirildi. Yazılanlar arasında çok kişinin hesaplarının çalındığı veya banlama denilen bir durumun yaşandığı iddiaları dolaşıyordu.

Sürekli Instagram “Hesabını güvene almak için şifreni yeniledik” ve “Giriş yapmak için yardım al bağlantısına dokun ve talimatları izle” önerisi ekrana geliyor. Son yaşananda bizim aklımıza gelen sistemlerde yaşanan bir arızanın olduğu düşüncesi daha ağır basmıştı. Birde acaba yeni bir versiyon çıkardılar ve uyumsuzluk çıkarmış olabilirler mi diye düşündük.

Instagram şifreni yeniledik hatası çözümü

Araştırmadan yapacağınız işlemlerin zaman kaybı ve başka sıkıntıların çıkmasına neden olacağı konusunda şimdiden uyaralım. İçeriğimiz önceki yaşananlar üzerinden hazırlanmıştır.

  • Başkalarında olmadığından emin olunuz. Birden fazla kullanıcıyla görüşünüz.
  • Varsa başka bir hesapla test edilebilir.
  • Banlanma gibi durumlarda başka internetle ve telefonla denenmesi gerekiyor. Bilgisayar kullanılarak yine alternatif test edilebilir.
  • Kablosuz üzerinden bağlantı yapanların modemlerini yeniden başlatmalarını öneririz.
  • Cihazdan olduğu düşüncesi varsa “Uygulamalar” alanına girip “İnstagram” yazana dokunacaksınız ve içerisinde bulunanlara dokunun.
  • Kaldır yükle ve duruma göre önceki instagram versiyonlarından biriyle deneyelim.
  • Yardım adlı seçeneğe dokunun ve size sunulan işlemi yapınız.
  • Şifrenizi sıfırlamaya çalışınız.
  • Hesaba ek giriş seçeneği (Mail / numara / sosyal ağ) ekliyse kullandığınız numarayla başka bir hesap açarak doğrulamadan sonra eski hesap üzerinden tekrar giriş denemesi yapınız. Size alternatif bir şey sunacaktır. (Yanlış bir şeyin yapılması hesapla tamamen bağlantının kopmasına neden olabilir)
  • Çoklu hesapların kullanımını sağlayan uygulamalardan biriyle deneyelim. Örnek “Parallel Space”

Son önerimiz beklemeniz olacaktır. Sorunun iletilmesi için bildirim forumlarından yararlanılabilir. Tahmini tarayıcı kullanılarak açılacaktır.

instagram-hesabini-guvene-almak-3 Instagram hesabını güvene almak için şifreni yeniledik
Kendi kendine şifre değişmiş

Genelde yaşanan bir sorunun devam etmesi

Böyle bir şeyin olma ihtimali var ve biz buna askıda kalmak diye adlandırıyoruz. Kendiliğinden çözülmesi gerekirken belirsiz bir şekilde kalınabiliyor. Böyle bir şeyin çıkması durumunda bildirim alanları kullanılabilir ve Facebook için verilen destek URL bağlantıları üzerinden de böyle bir şeyi iletebilirsiniz.

Birde kısmi yaşanan kişilerin aşırı şekilde yapmış oldukları denemelerden dolayı güvenlik sebebiyle geçici bir zaman engel koyulabiliyor.

instagram-hesabini-guvene-almak-2 Instagram hesabını güvene almak için şifreni yeniledik
Instagram hesabını güvene almak için şifreni yeniledik
teknik destek

1 yorum

comments user
ışık

hesabımı dondurdun 2 hesabım var aynı şekilde ikisi de bu sorunu yaşıyo şifreyi yenilemeye çalıştığımda kullancı bulunmuyo diyo ne yapmalıyım