Şimdi yükleniyor

Instagram hesap kısıtlaması nasıl kaldırılır

Instagram hesap kısıtlaması nasıl kaldırılır

Son Güncelleme tarihi 5 Şubat 2023 by Teknoloji Haber

teknik destek

Instagram hesap kısıtlaması, Instagram tarafından uygulanan bir önlemdir. Bu önlem, kullanıcının hesabının belirli bir süre boyunca belirli özelliklerinin kullanımını sınırlandırır. Örneğin, kısıtlanmış bir hesabın, beğeni ve yorum yapamayabilir veya yeni gönderiler paylaşamayabilir.

Kısıtlamanın sebebi, kullanıcının Instagram kullanım koşullarını ihlal ettiği düşünülür. Bu ihlaller arasında, spam gönderiler paylaşmak, yasadışı veya yanlış bilgi içeren gönderiler paylaşmak, kullanıcılara zarar verici içerikler paylaşmak gibi nedenler yer alabilir.

Eğer Instagram hesabınız kısıtlandıysa, kısıtlamanın sebebini anlamaya çalışın ve bu sebepleri önleyerek hesabınızın kısıtlamasını kaldırmaya çalışın. Ayrıca, Instagram tarafından belirtilen yönergeleri takip ederek kısıtlamaları önlemeye çalışın.

Peki Instagram neden kısıtlama yapar?

Instagram, kullanıcılarının platformu kullanırken yasal ve etik koşullara uygun bir şekilde davranmalarını ister. Bu nedenle, kullanıcılarının belirli davranışlarda bulunması durumunda hesaplarını kısıtlayabilir. Kısıtlamanın sebebi, kullanıcının Instagram kullanım koşullarını ihlal ettiği düşünülür. Bu ihlaller arasında, spam gönderiler paylaşmak, yasadışı veya yanlış bilgi içeren gönderiler paylaşmak, kullanıcılara zarar verici içerikler paylaşmak gibi nedenler yer alabilir.

Instagram kısıtlamalarının amacı, platformun etik ve yasal koşullara uygun bir şekilde kullanılmasını sağlamak ve kullanıcıların diğer kullanıcıları rahatsız etmemesi için önlem almaktır. Eğer Instagram hesabınız kısıtlandıysa, kısıtlamanın sebebini anlamaya çalışın ve bu sebepleri önleyerek hesabınızın kısıtlamasını kaldırmaya çalışın. Ayrıca, Instagram tarafından belirtilen yönergeleri takip ederek kısıtlamaları önlemeye çalışın.

https://www.facebook.com/help/instagram/2638385956221960

Şüpheli görülen durumlarda yaşanan kısıtlamalar

Gün içerisinde ya da bir süre geçici kısıtlamaların yaşanmasına neden olan temel sebepler arasında şüpheli görülme durumu var. Burada kullanıcının hesabına girerken farklı yerlerden oturum açmasından tutunda, sürekli aynı şeyleri yapmasından dolayı dahi engelle karşılaşmasına neden olur.

Şunlara dikkat edelim:

1- VPN kullanımında bulunan kullanıcıların büyük ihtimal bir kısmı şüpheli görülen oturumlarla karşılaşırlar. Bundan dolayı önem arz etmediği sürece VPN açıkken, sosyal medya hesaplarınıza giriş yapmamanızı öneriyoruz.

2- Aşırı yorum, takip ve beğenide bulunan hesaplara kısmi engel uygulandığı olur.

3- Farklı cihazlarda aynı zamanlarda veya peş peşe girişler şüpheli duruma sürükler.

4- Oturum açarken kullanılan cihazların güvenli görülmemesi yine bu duruma neden olur. Örnek virüs etkisi veya koruma programlarının olması gibi durumlar.

instagram-hesap-kisitlamasi-2 Instagram hesap kısıtlaması nasıl kaldırılır
Instagram hesap kısıtlaması nasıl kaldırılır

Instagram hesap kısıtlaması nasıl kaldırılır sorusu

Yukarıdakilerden birini yapmışsanız, bir süre hiç bir şekilde hesabınıza giriş yapmaya çalışmayın. Artı güvenilir bağlantı ve cihazları tercih edin. Sonrasından kendiliğinden sorun kalkacak.

Bağlantınız ve cihazınızdan eminseniz,

  • Bir tarayıcıdan iki sekme açın, birinden instagram.com, diğerinden kayıtlı e-posta hesabınızın oturumu açık olsun.
  • Instagram hesabınızın şifresini sıfırlamayı başlatın.
  • Yan sekmeden mail oturumunuz algılanacak ve yeni şifre ile oturumunuzu açmanız sağlanacak.
  • Yukarıdaki öneri bir çok probleme çözüm getirmekte.

Birde eklemenize izin veriyorsa, daha önce ekli olmayan mail, telefon numarası veya Facebook hesabınızı sorunlu Instagram hesabına ekleyip doğrulayın.

instagram-hesap-kisitlamasi-1 Instagram hesap kısıtlaması nasıl kaldırılır
Instagram hesap kısıtlaması kaldırma

Herhangi bir kısıtlamaya haksız yere maruz kaldığınızı düşünüyorsanız, ilgili uyarıda itiraz etmeniz için bir seçenek sunulabiliyor. Sunulmamışsa o zaman başvuru için form gönderme bağlantılarını kullanın.

Instagram hesap kısıtlaması nasıl kaldırılır haberimiz buraya kadar.

Öneri haber: Instagram yorum yapamıyorum

teknik destek