Şimdi yükleniyor

Instagram hesap silme geçici kapatma 2020

Instagram hesap kapatma

Instagram hesap silme geçici kapatma 2020

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Instagram’ dan sıkıldınız veya biri sizi rahatsız ediyorsa ve Instagram hesap silme işlemini yapmak istiyorsanız bu yazımızı iyi okuyunuz. Bunu denemeden önce Instagram hesap dondurma seçeneğini deneyebilirsiniz.

teknik destek

Bazı kullanıcılar daha sonra instagram hesap kapatma işleminden dolayı pişman olup acaba kapatılan hesap tekrar geri açılabilir mi diye destek istiyorlar. Yazımızda aynı zamanda kapatılan hesabın açılmasıyla ilgili konu adresini de paylaşacağız.

Instagram dendiğinde daha çok akıllarda fotoğraf paylaşma sitesi olarak yer alıyor. Bazı yeniliklerden sonra video paylaşımda da büyüme gördü. Tabi bu aralar video paylaşımda Tik Tok uygulaması hızlı bir büyüme yakaladı. Büyük reklam bütçeleriyle dünya genelinde tanındı. Buna karşı Facebook’ ta bazı yenilikler için çalışmalara başladı. Kullanıcılarını daha fazla başka ağlara kaptırmamak için eksik yanlarını incelemeye devam ediyor. Gelelim esas konumumuza instagram hesabı nasıl kapatılır?

Instagram hesabı nasıl kapatılır?

  • Üst kısımdan insan simgesine tıklayın.
  • Çıkan yerdeki çark simgesine tıklayın.
  • Gizlilik güvenlik seçeneğine giriniz.
  • Profil düzenle den “Hesabımı geçici kapat” seçeneğine tıklayın.
  • Hesap silme nedenini seçip ve instagram şifresini giriniz.

Not: Instagram hesabını sadece haftada 1 kapatabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram hesap silme işlemi için tarayıcıya ister aşağıdaki direk adresle ulaşabilir isterseniz de teker teker adımları uygularsınız. Instagram uygulamasında silme işlemi yapılamıyor. İsteyen Android veya iPhone telefonun tarayıcısını kullanarak instagram hesabını silme adımlarını uygulayabilir.

Instagram-hesap-silme-2 Instagram hesap silme geçici kapatma 2020
Instagram hesap silme geçici kapatma 2020
Instagram-hesap-silme-3 Instagram hesap silme geçici kapatma 2020
Instagram hesap kapatma

Direk Instagram hesabı nasıl silinir?

Windows bilgisayardan, instagram hesap kapatma Android ve instagram hesap silme iPhone direk URL adresi!

Bu adresi tıklayarak açılan yerden hesabı neden kapattığınız seçip sonra şifreni yazıp “Hesabı geçici kapatma” butonuna tıklayınız.

Not: Verdiğimiz URL’ den hesap kapatmak için instagram hesabının açık olması gerekiyor. Yani oturum açıkken tıklayınız.

Birden çok hesabınız varsa, bir şey kaldırmak için, fazla zaman alıyor, gizlilik endişesi ve diğer seçeneklerden birini seçiniz.

Instagram hesabını geçici kapatma süresi kaç gün? Bu şekilde bir süre resmi olarak açıklanmadı. Ama bazı kullanıcılar geçici hesap kapatmadan sonra 2-3 ay sonra hesaplarını açamadıklarını yazdılar. Tabi bu oran çok düşük bir oran. Büyük ihtimal hesap askıda kalıyor. Bunun içinde dondurulan hesabı açma ile ilgili yazıda çözüm önerisi bulunuyor.

Instagram şikayetleri için yorumlarınızı bekliyoruz.

teknik destek