Şimdi yükleniyor

Instagram hikayeye müzik eklediğimde hikaye ters dönüyor

instagram fotoğraf ters dönüyor

Instagram hikayeye müzik eklediğimde hikaye ters dönüyor

Son Güncelleme tarihi 1 Kasım 2021 by Teknoloji Haber

Instagram hikayelere müzik eklendiğinde hikaye ters dönüyor sorunu az sayıda kişide şu an için görülmekte. Net nedendir diye bir bilgi paylaşımında bulunmayacağız. Olası nedenlerden ve çözümlerinden söz edeceğiz.

teknik destek

Instagram hikayeye müzik eklediğimde neden fotoğraf ters dönüyor merak edenlerin yapacakları denemeler olacak. Sonrasında bir yol bulamazsanız bir talep gönderimini uygulama üzerinden yapınız.

İşlemlerden önce kontrol ederek devamını uygulayınız. Sistem aksaklıklarını araştırmadan boşuna uğraşmayınız.

İlk kontroller şöyle olmalı:

  • Farklı bölgelerde yaşayan kişilerde aynı problemi yaşayanlar var mıdır diyerek araştırınız. Tanıdığınız kişilere aynı işlemleri yaptırınız.
  • Başka telefonda kesinlikle denemeniz gerekiyor.
  • Çok defa o gün bir şeylerle uğraştıysanız geçici kendinizi engelletmiş olabilirsiniz. Böyle durumlarda aksaklık çıkma olasılığı mümkün.

Instagram hikayeler neden ters dönüyor?

Hikayeler neden ters döndüğünün net bir cevabının olduğunu şu an için düşünmüyoruz. Belki sistemdeki güncellemelerden sonra bir aksaklık yaşanmış olabilir. Bunun için bir çalışma dahi yapılıyor olabilir. Lakin şu an için çıkabilecek olasılıklara bakacağız.

Genelde veya bölgesel durumların araştırıldıktan sonra aşağıdakilere bakınız.

  • Geçici engele neden olan kullanıcıların davranışları.
  • Uygulamanın ayarlarında yapılan bir değişiklik neden olabilir.
  • Kullanılan uygulamaya veya cihaza gelen güncelleme yapmış olabilir.
  • Uygulamanın versiyonuyla alakalı olabilecek etkenler.
  • Yaptırıma uğrayan hesaplarda gözlemlenen aksaklıklar. Bu her türlü kullanımı etkileyebilir.
  • Yayınlanan şeyin formatı neden olabilir.

Kullanıcıdan alakalı çıkma olasılıklarında profil alanında bir şeyi değiştirmeye çalışmanız gerekiyor. Örnek hakkınızda alanından ufak kelime değiştirip kaydediniz. İzin vermiyorsa geçici veya ceza durumlarıyla alakalı olasılık aklınıza gelsin. Tabi sistem arızalarında da aynı durum söz konusudur.

Hikaye ters dönüyor nasıl çözülür?

Kontrol edeceklerinizi önce denemenizi öneriyoruz. Sonrasında önemli uygulanacak adımlar olacak.

Başka cihazdan denendikten sonra birde farklı hesapla cihaz testi yapılacak. Sonrasında profilinize ekli olmayan giriş yöntemleri varsa ekleyiniz. Örnek mail, başka sosyal ağ ve numara ekleme.

En etkili olan hesabın türünü değiştirmeniz olacak. Bunun için uygulamadaki ayarlardan gerekli adımları yapacaksınız. Örnek bir görseli aşağıya ekledik. Dilediğiniz zaman eskisine dönebilirsiniz.

instagram-Sorry-something-went-wrong-4 Instagram hikayeye müzik eklediğimde hikaye ters dönüyor
Instagram hikayeye müzik eklediğimde hikaye ters dönüyor

Hesap yazılı alandan gerekli seçeneği en alta bulacaksınız. Hangisini tercih ederseniz onunla devam ediniz.

Uygulamalardaki alandan Android kullanıcıların giriş yapıp instagram olana dokunu ve içerisinde yer alan 3 seçeneğe dokunulmasını öneriyoruz. Örnek güncellemelerin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Unutmadan versiyonla alakalı olanlarda uygulamanın kaldırılıp önceki bir versiyon kurularak denenmesi gerekiyor. Bu da önemli bir yöntemdir.

instagram-hikayeye-ters-donuyor Instagram hikayeye müzik eklediğimde hikaye ters dönüyor
Instagram fotoğraf neden ters dönüyor

Diğer bir benzeri nedenlerden dolayı çıkan aksaklık

Şirket TikTok gibi farklı uygulamalara benzemesi ve keşfet bölümünde daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesini sağlamak adına çıkardığı özellikle bir taraftan kaybettiği kitleyi diğer ağına topladı gibi duruyor.

Her paylaşımcısının içerik üretimi standardına göre şekillendirdiği videoları çok uzun olmadıkları için de kullanıcılar tarafından zevkle izlenebiliyor. Bazılarının ilginç karelerini bu yenilikle paylaştığını görüyoruz. Lakin Facebook tarafında pek bu tarz paylaşımlarla karşılaşmazsınız.

Elbette her kullanıcı için farklı içerikleri olsa da dünyasında ünlü olmuş kişiler için yeni çekimler gün geçtikçe zorlaşıyor. Hemen her içerik üreticisi bir öncekinden daha başarılı videoları üretmek için çaba gösteriyor. Günlük yaşamın da etkisiyle her gün reels videosu çekmek elbette mümkün değil. Hayatımızın akışı içerisinde instagram dünyasına yetişmek de oldukça güç. Bu nedenle birçok kullanıcı reels videolarının içeriklerini önceden tasarlayıp uygun ortam oluştuğunda reels çekimlerini peş peşe gerçekleştiriyorlar.

Çoğu reels hemen paylaşılmıyor. Elbette üzerinde değişiklikler de yapılıyor. Bu nedenle çekilen birçok reels videosu taslaklarım bölümüne kaydediliyor. Aniden taslaklarınıza baktığınızda silindi ibaresini görmek de elbette çok üzücü bir durum. Bu nedenle daha dikkatli olmak ve çektiklerimizi kaydetmek daha akıllıca olacaktır.

Instagram uygulamasına kaydolduğunuz adresi girerek verilerinizin bu eposta adresine gönderilmesini talep edebilirsiniz. 48 saat içerisinde instagram bütün verilerinizi, reels videolarınız da dahil, bu eposta adresine gönderecektir. Umuyoruz ki taslaklarınızı da kurtarmış olacaksınız.

Son başlıkta taslaklarda oluşan durumdan söz ettik. Her ikisinin de aynı sebeplerden çıkma olasılığı bulunuyor. Yardım almak isteyenlerin talebi ona göre seçerek göndermeleri gerekiyor.

teknik destek