İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Instagram, iOS Uygulamasında Çoklu Hesap Özelliğini Aktif Etti

Instagram bugün resmen çoklu hesap desteğini duyurdu. Artık Instagram uygulamasına 5 hesaba kadar ekleyebilir ve aralarında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Birden fazla hesap desteği  Instagram iOS uygulamasının 7.15 sürümünde çalışmaya başladı. Instagram uygulamasına birden fazla hesap eklemek isterseniz uygulamadaki ayarlar bölümüne gidip “hesap ekle” demeniz gerekiyor. Eklendikten sonra kullanıcı ekranının üst kısmında istediğiniz hesabı seçerek  hesaplar arası geçiş yapabilirsiniz.

instagram çoklu hesap ekleme

Instagram’ın birden fazla hesap için bildirimleri gönderme mantığı da  biraz farklı. O an hangi hesap aktif ise o hesapla ilgili bildirimleri size gönderen instagram, pil ömrünü korumak adına size bütün hesaplardan bildiririm göndermeyecek.

Instagram’a çoklu hesap desteğinin gelmesiyle birlikte, bu özelliği kullanmak için  farklı uygulamalar kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Böylece resmi Instagram uygulaması dışında hesap verileriniz başka uygulamalar tarafından alınamayacağı için kişisel bilgileriniz korunmuş olacak.

Instagram uygulamasını App Store’dan indirmek için bu linke tıklamanız yeterli.