Instagram kod gelmiyor mu? 2020

36
Instagram kod gelmiyor mu?
blank

Instagram kod gelmiyor ya da instagram onay kodu gelmiyor sorunu için ne yapılması gerektiğine bu yazımızda ulaşacaksınız. Instagram hesap doğrulama kodu gelmiyor…

blank

Sorun çoğunlukla Hotmail kod gelmiyor hatasında çıkmakta. Gmail kod gelmiyor sorunu nadir görülür. Telefonda kod gelmiyor içinde aşağıdakileri deneyin. Bu yazı kesin çözüm niteliği taşımıyor. Bazı kullanıcılarda çözüm olacaktır. Bazen 1 yıldır kod gelmediğinden bahsedenler oluyor.

Telefona instagram kod gelmiyor ise

 • Instagram’ dan çıkış yapınız. Cihaz ön belleğini temizleyin. Uygulama ile temizleyebilirsiniz. Sonra vpn uygulamasıyla giriş yapınız.
 • Instagram’ a bilgisayarla giriş yapınız. Mümkünse telefondan bağlandığınız internet ağından bağlantı yapmayınız.
 • Acaba bildirim sms’ leri kapalı olabilir mi? Bir engelleme olabilir. Bunun için Facebook üzerinden test edilebilir. Mesaj kısmına f yazınız ve 3266 mesaj atınız. Kapalı durumlarda mesaj gelmez veya uyarı verir.
 • Cihazdan engelli olabilir mi? Başka bir telefona hattı takıp deneyin.
 • Başka operatöre geçtiyseniz geçici olarak 2-3 gün kod gelmez.
 • Sim kart değişiminde de geçici kod gelmez.
 • Fatura ödenmediğinde veya faturasız hatta kontör (TL) yüklenmediği zaman gelmeyebilir. www.applefoni.com
Instagram kod gelmiyor mu-2
Instagram kod gelmiyor ise ne yapılmalı ?

Mail instagram onay kod gelmiyor mu?

E-posta hesabıma instagram kodu gelmiyor diyenler içinde aşağıdakileri kontrol ediniz. Mail instagram kod gelmiyor için kesin çözüm adımları!

 • Mail’ in spam yani gereksizler bölümüne düşmüş olabilir mi?
 • Posta kutusu dolmuş olabilir.
 • Çok fazla mail geliyorsa engellemeye düşmüş olabilir.
 • Maille kod isteme talebini mail açıkken yapınız.
 • Başka bir mailden hesabınızı yönetin. Örnek Gmail hesabını Hotmail hesabından yöneterek gelmeyen mail bir ihtimal alınabilir. Bunun için örnek Gmail’ den çark simgesine dokunup sonra ayarlara girip hesaplar içe aktarma işlemi başlığından postaları kişileri içe aktar yaparak.

Facebook kod gelmiyor haberimize baktınız mı?

Mail kod gelmiyor ve telefona instagram kod gelmiyor çözümü bulamayanlar için Facebook üzerinden işlem yapınız. Başvurusu facebook.com/help/contact/283958118330524 adresini deneyin.

Kod sorunu için bazıları kod gönder şeklinde yazıyor. Bazıları da instagram kod neden gelmiyor şeklinde yazıyor. Yani sarı çizmeli Mehmet Ağa misali bir yorum oluyor.

Yorumla yardım almak için yazanlar lütfen detaylarıyla yazınız ve daha önce yorum yazıldıysa yorumları okuyup ondan sonra destek isteyiniz.

blank

36 YORUM

 1. Vodafone bayisine gidip oparötörlerine geçiş yaptıktan sonra instagrama girişte sorun yaşadığımı telefonuma kod gelmediğini anlattım onlar bizden kaynaklı değil geçişlerde böyle sorun yaşanmaz instagrama mail atın iki faktörlü korumaya aldığınız için güvenlik kodu telefonunuza gelmiyor olabilir dedi herhangi bi alakası var mı iki faktörlü kimlik doğrulamasıyla telefonuma güvenlik kodu gelmemesinin?

  • Geçiş sürecinde belli bir süre gevenlik nedenlerinden bildirim mesajları ulaşmaz. Bunu zaten çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz. Bazen geçişlerde bu gibi sosyal ağlardan mesajın gelmediği bilinir. Tabi bayiler bunu bilmeyebilir.

   Kaldırma gibi durumlarda hesap doğrulama istenebiliyor. Tabi bu doğrulamanın olabilmesi için instagram’ dan birinin iletişime geçtiğiniz kanallara cevap vermesi gerekiyor. Genelde bu zor bir sürece neden oluyor.

 2. İnstagram numaramı engellemiş olabilir mi hattı resetlettim dediğiniz her şeyi yaptım yine olmadı numaramı engellemişse hesabıma tekrardan girebilme ihtimalim nedir?

  • Hatla ilgili işlemlerde güvenlik gereği kısıtlamalar olabiliyor. Bu süreçte beklemekten başka bir seçenek olacağınız düşünmüyoruz. Instagram’ ın iletişime geçmesi için uygulamadaki yardım seçeneğini zorlayabilirsiniz.

 3. Bekle diyorsunuz yani, iki faktörlü kimlik doğrulamasına almıştım hesabı bundan dolayı mesajın gelmeme ihtimali yok değil mi çünkü 3266 ya attığım f mesajı da gönderilemedi diye bildirim veriyor

 4. Az önce müşteri hizmetlerini arayıp sorunumu anlattım ayarlarınımı değiştirdiklerini ve kod mesajının artık sorunsuz şekilde geleceğini söyledikleri halde deniyorum mesaj gelmiyor müşteri hizmetleri bile yapamıyorsa ne yapabilirim bu durumda?

  • Telefonu kapatıp açtıktan sonra aynı sms’e mesaj atıp deneyin. Aynı uyarı gelirse biraz daha beklemeniz gerekebilir.

  • Operatörünüzü arayın onlar anlayacaktır ve sms’ e olumsuz yanıt geldi ise hattınız kaynaklı beklemeniz gerekebilir.

 5. Evet bilgisayardan da denedim ancak doğrulama kodu yine de gelmiyor, başka telefona sim kartımı takıp denediğimde de olmadı. Dediğiniz yöntemi de hem kendi telefonumdan hemde başka telefondan yaptım f yazıp 3266 ya gönderdiğimde ise mesaj gönderilemedi diyor nedeni nedir acaba?

 6. 3-4 Gün geçti ise başka cihaza hattı takıp deneyin ve f yazıp 3266 sms atarak test edin. Duruma göre operatörünüzü arayarak hattı resetletin.

 7. Merhaba üç gün önce yeni hatta geçiş yaptım sim kartım da bununla birlikte değişti instagramdan çıkış yaptığımda bir daha giremedim iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktifleştirmiştim her girişimde benden doğrulama kodu istiyor ama doğrulama kodu telefonuma gelmiyor düzelmesi için ne yapabilirim?

 8. merhabalar hesabıma dün itibari ile giriş yapamıyorum. E-postamı hatırlamadıgım için farklı bir e postadan doğrulama istendi.fotograf onaylı doğrulama gönderdim.sifre değişiklik maili geldi.beni yine sms ile gelen koda yönlendirdilerr.telefonuma kod gelmiyor bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.cok acil.PC den de denedim.

  • Telefon numaranız hesabınıza ekli ve kod gelmiyor ve daha önce geliyordu diyorsanız başka bir telefona hattın takılması duruma göre bildirim mesajları geliyor mu test edilmesi gerekiyor. Örnek f yazıp 3266 sms atın…

 9. merhaba, dün sabah telefon değiştirdiğim için eski telefonumdan tüm uygulamarı sildim ve hattımı yeni telefona taktım instagrama giriş yaparken şifre doğru olmasına rağmen güvenlik kodu istiyor(6haneli) ama bu kod numarama ulaşmıyor daha sonra şifre yenileme kodu istediğimde bu kod saniyeler içinde telefonuma ulaştı güvenlik kodu için ne yapabilirim ? (başka bir telefona hattımı takıp denedim) ilginiz için şimdiden teşekkürler

  • Eğer sim kart değişikliği veya operatör değişikliği yaptıysanız 3 günün dolması gerekiyor. Yapmadıysanız o zaman başka bir telefonda deneyerek yazarsanız yardımcı oluruz.

 10. Merhaba instagram 2 faktörlü kimlik doğrulaması kodu telefonuma gelmiyor dediğiniz her yöntemi denedim yine de gelmiyor ayrıca gmailden gelen kodu da kabul etmiyor tepki vermeden çıkıyor yenileme için whatsappa kod geliyor şifre değiştirebiliyorum ama 2 faktörlü girişi geçemiyorum

 11. İnstagramda güvenlik sorunu nedeniyle oturumum kapandı. Mail adresime şifre sıfırlama maili gönderdim geldi. Şifremi değiştirdim. Buraya kadar herşey yolunda. Hesabı açmayı denediğimde hesabın benim olduğumu ispatlamamı istedi instagram. Ancak çıkan seçeneklerden ne mail adresi ne de telefon numarası bana ait değil. Çok zor durumdayım. Ne yapabilirim acaba?

  • Sizin değilse hesabın çalındığı anlamına geliyor. Süreç ya size sunacağı seçeneklerde erişimin olmadığını belirten veya uygulamadan hesap çalındığını bildirmeye çalışacaksınız.

 12. Sakın böyle durumda çıkış yapmayın sayfadan daha geriye hıc gelmiyor arkadaş yaptı aynısını hesap daha geriye alamadı

 13. Bu Instagram’da hep aynı sorun benimde ilk etapta telefona kod geliyordu sonra numara yanlış dedi şimdi kod numaraya gitmiyor numaramı Turkcell den turktekekoma taşıdım bundan kaynaklı mı acaba ne olur yardımcı olun lütfen

 14. Merhaba istegrama giremiyorum çıkış yaptım şifre degistircektim birdaha giremedim telefon numaramda kayitli ama kod gelmiyor epostaya geliyor yazıyorum ama giremiyorum tekrar kod yolla diyorum gelmiyor lütfen yardımcı olunnn

  • PC’ den denendi mi? Şifre sıfırlama bağlantısı geliyor mu? Erişim sorunu için uygulama yardım merkezine girip oradan denediniz mi?

 15. Yorumunuz:lütfen şu instagram güvenlik yada doğrulama kodu her neyse işte o koddan mail adresime en kısa zamanda gönderebilirmisiniz acaba rica etsem.

 16. Ne yaptıysam kod gelmiyor e posta adresime istegramdan şifre değiştirdikten sonra önüme bu yazı çıktı yardım edin

Comments are closed.