Şimdi yükleniyor

Instagram silinen mesajları geri getirme mümkün mü

Instagram silinen mesajları geri getirme mümkün mü

Instagram silinen mesajları geri getirme mümkün mü

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Instagram silinen mesajları geri getirme ve diğer bir değişle silinen mesajları geri alma bir ihtimalle mümkün olabilir. Tabi bazı şartları var.

teknik destek

Instagram’ ın silinen mesajları geri verme gibi bir politikası bulunmuyor. Mahkemelik durumlarda bir ihtimal söz konusu olabilir. Peki silinmiş mesajları nasıl geri alınır?

Instagram silinen mesajları geri getirme

Günümüzde çok sık kullanılan Sosyal ağlardan biride Instagram’dır. Instagram yaklaşık 1 milyar aktif kullanıcıya sahiptir. Instagram uygulaması içerisinde birçok özellik bulundurduğu için birçok kullanıcıya sahip. Kullanıcılar hangi uygulamanın özelliği daha fazla ise o uygulamayı kullanmayı tercih ediyor. Çünkü birçok hesap kullanmak yerine tek hesap kullanımı daha uygun bulunmaktadır. Instagram’ın özelliklerinden bazıları fotoğraf paylaşımı, mesajlaşma, durum güncelleme vb.

Bir dönem bazı ağlarda yayınlanan fotoğraf ve videoların çıktığı yan ağlar vardı. Hala bazılarını görmek mümkün. Buralarda birinin paylaştığı paylaşımı kişinin kullanıcı adıyla aranarak bulunabiliyor. Instagram 3-4 tane bildiğimiz siteler vardı. Ama zamanla bunların çoğu kapandı veya işlevsel hale geldi. Yine bu ağlardan yenileri var mı diye Google’ dan araştırınız.

Cihazda paylaşılan paylaşımları veri kurtarmada kullanılan programlar ile alınması mümkün. Özellikle bu şekilde işlem yapan uygulamalarla karşılaşılabiliyor. Tabi resmi ve kurumsal olmayan yerlerden uzak durunuz.

Gün içerisinde insanlar bazen çok önemli görüşmeleri Instagram’da yapabilmektedir. Önemli olan bu görüşmeler bazen belirli nedenlerden dolayı, kullanıcılar tarafından silinmektedir. Bu durumda silinen mesajlara ulaşmak mümkündür ancak kolayda değildir.

Instagram-silinen-mesajlari-geri-getirme-mumkun-mu-2 Instagram silinen mesajları geri getirme mümkün mü
Instagram silinen mesajları geri getirme mümkün mü

Instagram mesajları geri alma

Instagram uygulamasında yaptığınız görüşmeleri sildikten sonra geri yüklemenin bir yolu var. Örneğin görüşme yaptığınız kişiyle davalık oldunuz ve bu mesajlar delil niteliği taşımaktadır. Bu durumda gerekli evraklarla siz ya da mahkeme Instagram yöneticilerine ulaşabilir. Bu durumda yöneticilere size yardımcı olacaktır. Ayrıca konunun öneminden bahsederek siz kendiniz de ” Instagram Yardım Merkezi” aracılığıyla mesajlarınızın geri yüklenmesini isteyebilirsiniz. Bu şekilde mesajlarınız gerekli incelemelerden sonra geri yüklenecektir.

Tabi mahkeme kararını gösteren bir resmi belge talep edilecektir. Ya da mahkemenin kendisi talep edebilir. Silinen mesajlar için yinede uygulamaları test edin.

teknik destek