Şimdi yükleniyor

Instagram takipçilerimi nasıl gizlerim

Instagram takipçi nasıl gizlenir

Instagram takipçilerimi nasıl gizlerim

Son Güncelleme tarihi 2 Eylül 2022 by Teknoloji Haber

Instagram takipçi gizleme, bazen kullanıcıların tanımadığı kişiler tarafından paylaşımların görünmesini istemez. Bazen de farklı sebeplerden ötürü Instagram takipçilerimi nasıl gizlerim sorusunu sorarlar.

teknik destek

Sosyal medya kullanıcıları, günlük olarak yaşamlarında kendilerine özel bir alan belirledikleri gibi benzer bir alanda da yaşamlarını sürdürmek istiyorlar. Kullanıcı takipçilerinin başkaları veya takip ettiği kişilerin arkadaşlarının görmemesini istediği oluyor. Instagram’ da bu kullanıcıların takip listesini gizlemek adına çeşitli yöntemleri denedikleri oluyor. Tabi bunların bir kısmının da büyük sorunlara yol açtığı oluyor.

Konuda hazırladığımız yöntemleri başka problemlerde de kullanılma durumları var. Belki sitemizi takip edenlerin bazıları neden bu adımları tekrarladığımızı soruyordur diye bu içeriğimizde yanıtlamak istedik.

Instagram hesabı nasıl gizlenir?

İnsanlar her zaman tanınmak istemezler. Sosyal hesaplarını açanlar bir süre sonra bakmışsınız ki, arkadaş listesini gizlemek istiyorlar. Hem tanıdıkları insanlardan korumak adına hem de gizliliğe önem vermek adına yaptıkları oluyor. Uygulamada kişi listesini gizlemek için doğrudan bir seçenek yoktur. Bu gibi durumlarda profilin gizlenmesi veya takip edenlerin dışındakilere bir engel uygulama gidilmesi mümkün.

Uygulamanın kendi ayarları dışındaki yöntemlerden uzak durun. Hesabın çalışmasına veya virüs bulaşmasına neden olma durumları var.

Gizleme işlemini uygulama kullanarak nasıl yapıldığını aşağıda bulacaksınız.

Hesabınızı gizleme durumu kullanma

Instagram hesabını “özel hesap” moduna ayarlayın; Instagram takipçi gizleme ve Instagram takipçilerini gizleme özelliklerini etkinleştirir. Bu özelliği kullanarak Instagram arkadaş listenizi gizleme işlemini etkinleştirmiş olursunuz. Ayrıca, o kişi gönderilerinizi, hikâyelerinizi, makaralarınızı ve daha fazlasını paylaşabilir. Ayrıca gönderilerinizi göremezler. Özel hesaba geçiş yapmak istiyorsanız:

  • Instagram profilinizin sağ üst kısmına tıklayın ve ayarların açılmasını sağlayın.
  • Ayarlar’ da Gizlilik’ i seçin.
  • Güvenlik bölümünde, “gizli hesaplar” bölümünü etkinleştirin.
instagram-takipci-gizleme-1 Instagram takipçilerimi nasıl gizlerim
Instagram takipçilerimi nasıl gizlerim

Takipçilerinizi gizleme özelliği var mı?

Ağda pek çok gizlilik özelliği bulunurken şu anda Instagram takipçilerinin görmesini engelleyen bir güvenlik özelliği bulunmuyor. Bir hesap sizin takipçinizse, takip ettiklerinizi otomatik olarak görme iznine sahip olurlar. Bu, Instagram’ ın gizli ortak arkadaşlar özelliğinin de kullanılamadığı anlamına gelir. Böylece takipçileriniz kimleri takip ettiğinizi görebilir.

Instagram takipçi gizleme, henüz Instagram’ da aktif bir özellik değil. Yapılan açıklamaya göre yakın zamanda devreye girmesi beklenen özellik, takipçi sayısı yüksek ve mavi tikli hesapların kullanabileceği bir özellik olacak. Gelecekte ihtiyacınıza göre belirli bir takipçi sayısına ulaştıysanız takipçi sayınızı gizleyebilirsiniz. Yaklaşık takipçi özelliği, gizli özelliğe benzer. Sizi takip eden hesaplar, hesabınız gizli olsa bile sizi kimin takip ettiğini görme hakkına sahiptir. Mevcut özelliklerle takipçilerinizin görünmesini istemiyorsanız özel hesap seçeneğini kullanmanız doğru olur. Arkadaşlarınızın görülmemesi adına istemediğiniz kişilerden gelen takip isteklerinin kabul edilmemesi ve özel hesapların kullanım tercihler arasında yer almalıdır.

Instagram takipçilerimi gizleyemiyorum

Takipçi gizlenmiyor sorununda genelde hep aynı sebepler neden olarak kullanılmakta. Farklı sosyal uygulamalarda da durum bu şekilde.

Instagram takipçi nasıl gizlenir adımını önce doğru şekilde yaptığınızdan emin olun. Takipçi listenizi kısıtlayıp duruma göre sizi takip etmeyenlere hesabınızı gizleyerek bu şekilde bir kullanım sergilersiniz.

Instagram takipçi gizleyemiyorum olası sebepleri şunlardır:

  1. Gün içerisinde oluşan uygulama ve internet sorunlarının buna neden olması.
  2. Telefonun çok eski olması veya farklı sorunlar görülmesi.
  3. Hesabın sorunlu olmasından dolayı uygulanacak adımlar vardır.
  4. Ülke içi veya dışı sorunların yaşanması.
  5. Hesabın ceza almış olması veya şüpheli görülme durumları.
  6. Telefonun tarihinin yanlış olmasından dolayı her türlü kullanımda sorun yaşanır. Artı boş alan olmaması dahi soruna yol açma olasılığı var.
  7. Hesabınızda aksilik çıkması durumunda hesabın türünün işletmeye çevrilmesini öneriyoruz.

Instagram takipçi gizleme sorununda atacağınız adımların bir çoğunun diğer uygulamalarda da kullanılmakta.

Her ne denecekseniz, denemeden önce genelde bir problem var mıdır diyerek araştırmanızı öneririz.

Instagram takip engeli kaldırma adlı konumuzu okumak ister misiniz?

teknik destek