Şimdi yükleniyor

Instagram Üzerinden Görüntülü Konuşma!

Instagram Üzerinden Görüntülü Konuşma!

Instagram Üzerinden Görüntülü Konuşma!

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Son dönemin en popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’ın görüntülü konuşma özelliği aktif edildi.

teknik destek

Son aylarda dev güncellemeler çıkarıp dikkatleri üzerine çeken ve yeni özellikleri, fonksiyonları kullanıma açan Facebook’un bünyesindeki Instagram, görüntülü konuşma özelliği aktif etti. Ocak ayından beri aktif olması beklenen özellikle Instagram görüntülü konuşma uygulaması olarak da kullanılabilecek.

Instagram Görüntülü Konuşma Nasıl Kullanılıyor?

Instagram’da bu özelliği kullanmak için ilk olarak en güncel sürümü yüklediğinizden emin olmalısınız. Türkiye’de de kullanılabilen özelliği Direct sayfasında dilediğiniz zaman bir kullanıcının adına tıklayıp sağ üst köşede görünen video ikonuna tıklayarak yapabiliyorsunuz. Yani Instagram üzerinden kimle görüşmek istiyorsanız o kişiye mesaj gönderme menüsüne girmek durumundasınız.

F1E5D404-C81A-4CFF-BC67-BEE8B0E66630-1024x358 Instagram Üzerinden Görüntülü Konuşma!

Yeni özellik ile bire bir görüntülü konuşma imkanı verildiği gibi 4 kişiye kadar olan grup konuşmaları da yapılabiliyor. Yeni özellikle birlikte AR video efektleri de kullanıma açıldı.

Herkesin kullanabileceği Instagram görüntülü konuşma özelliği ülkemizde de kullanıma açık. Eğer telefonunuzdaki uygulamada bu özellik aktif edilmemişse uygulamanızı güncellemenizi tavsiye ederiz.

teknik destek