Instagram’a “Video ve Sesli” arama özelliği geliyor!

ınstagram

Instagram’ın yeni güncelleme dosyasında, görüntülü ve sesli arama özelliğini işaret eden bazı durumlar keşfedildi.

teknik destek <

Şubat ayında ortaya çıkan bazı iddialar, fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagram’ın videolu ve sesli arama özelliği üstünde bazı çalışmalar yürüttüğünü söylüyordu. Instagram ve Instagram Direct için yeni gelen güncellemede bu konuda bazı izlerin olduğu fark edildi.

Kısa süre önce uygulama paketi incelendi ve bağımsız geliştiriciler tarafınca, sesli ve videolu arama özellikleriyle alakalı olan ‘call.png‘, ‘video_call.png‘ ve ‘action_call.png‘ şeklinde 3 farklı dosyaya rastlandı.

Instagram’da Arama Dönemi Başlıyor!

Geliştiriciler, yeni özellikleri tam olarak sunmadan önce bir önceki sürümde bazı değişiklikler ve izler bırakıyor. Söylentiler, Instagram’ın bir diğer sürümünde sesli ve görüntülü arama özelliğinin platforma dahil edileceğini söylüyor.

Elbette Instagram gibi bir fotoğraf ve video paylaşım platformunda bu şekilde sesli ve görüntülü bir aramanın yapılması, Snapchat’i kötü etkileyecektir. Tüm bunların yanı sıra böyle bir platform’a daha önceden gelen hikaye özelliği çok tepki almış. Ancak belli bir süre sonra ilgi odağı olmuştu.

Instagram’da sesli ve görüntülü aramalarının da bu şekilde başta tepki alacağı, ancak daha sonradan yoğun bir kullanıma sahip olacağı düşünülüyor.

müşteri hizmetleri