Instagram’da eleştirilen algoritma değişiyor

Instagram’da eleştirilen algoritma değişiyor1

Instagram’ın kronolojik zaman çizelgesini test ettiği ortaya çıktı. Bir kullanıcı kronolojik zaman çizelgesinde ki değişikliği internet ortamında yayınladı.

teknik destek <

Instagram, zaman akışındaki verileri bir kez daha farklı bir değişiklik içerisinde sunuyor. Şaşırtıcı olan ise, yeni değişiklik çok daha iyi olacak.

İlk günden bu yana, birçok fotoğrafçı Instagram‘ı diğer platformlardan daha fazla beğendi. Facebook’tan sonra hep kötüleşen hemde iyileşen platform sonunda zirveye ulaşmaya başardı. Kullanıcıların şikayeti ise Facebook benzeri algoritmalardı.

Algoritma ise son takip ettiğiniz veya yakın zamanda etkileşimde bulunduğunuz kişilerin gönderimini öne çıkarıyordu. Diğer kişiler ise listenin altında kalıyordu. Bu durum ise artık değişiyor.

Instagram’da eleştirilen algoritma değişiyor

Instagram’da birçok kişi bu kronolojik çizelgeyi test ediyor. Gunnar Freyr (@icelandic_explorer), kronolojik zaman çizelgesini kendi profilinde paylaştı.

Instagram’dan bu konuda resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak kullanıcılardan gelen bilgilere göre gönderiler saate ve güne göre karşınıza çıkacak.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.