Şimdi yükleniyor

İnternetin Yeni Akımı: Animoji Karaoke!

iPhone X Animoji

İnternetin Yeni Akımı: Animoji Karaoke!

Hayatımızı değiştiren teknolojiler üretmesi ile sık sık anılan Apple şimdilerde eğlence hayatımızı değiştirmek ile anılıyor. iPhone X ile başlatılan Animoji pek çok kişinin eğlencesi haline geldi. Animasyonlu bir kedi, tilki, domuz ve horoz ile “Animoji Karaoke” adı verilen yeni bir sosyal medya dalgası başladı.

Geçtiğimiz hafta, hem incelemeciler hem de müşterilerin iPhone X’i ellerine almaları ile Animoji ile mizahi ve eğlenceli seslendirmeler sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

teknik destek

Animoji, iPhone X’in yeni TrueDepth kamera sistemi sayesinde sesinizi ve yüz ifadenizi kullanarak emojiler ile özel animasyonlar oluşturmanızı sağlayan bir özelliktir. Kullanımı son derece kolaydır.

iPhone X kullanıcıları, Mesajlar uygulamasında 10 saniye uzunluğa kadar Animoji kayıtları oluşturabilirler ancak iOS 11’in yeni Ekran Kayıt özelliği sayesinde daha uzun Animoji kayıtları YouTube’da paylaşılmaya başlandı. Animoji ile şarkılar seslendiriliyor ve buna “Animoji Karaoke” adı veriliyor.

https://youtu.be/5ob2LRPMsjI

Fikir, bir şarkıyı Animoji ile eğlenceli hale getirebileceğine karar veren teknoloji haberleri muhabiri Harry McCracken tarafından ortaya atıldı ve yayınladığı videolara benzer onlarca benzer video sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

Kendi Animoji Karaoke’nizi oluşturmak için iPhone X’in mikrofonunun şarkıyı yüksek kalitede kaydedebilmesi için müziği mümkün olduğunda yüksek seste açın. Animoji kaydını başlatmadan önce Denetim Merkezi üzerinden ekran kaydını başlatın ve ardından Animoji kaydını Mesajlar uygulamasından başlatın.

Birkaç kişi ile birden fazla Animoji klibi çekebilir ve bunları birleştirerek daha başarılı karaokeler oluşturabilirsiniz.

teknik destek