İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10.1 Güncellemesi 25 Ekim’de Yayınlanabilir!

Apple dün 27 Ekim’de yeni Mac modelini veya modellerini tanıtmak için “Hello again” yani “Yeniden merhaba” özel etkinliğini duyurdu ve etkinliğin medya davetiyelerini yavaş yavaş göndermeye başladı. Şirketin şu anda testleri devam eden macOS Sierra 10.12.1 için artık son hazırlıkları yaptığını ve muhtemelen yeni Mac model veya modellerinin tanıtılmasından kısa süre öncesinde final sürümünün herkese açık olarak yayınlanması konusunda bazı görüşler hakim durumda.

iOS 10.1 Sürümü Ne Zaman Yayınalanacak?

Elbetteki şirketin bir diğer merakla beklenen güncellemesi ise özellikle iPhone 7 Plus’a Portre Modu’nu katacak olan iOS 10.1 güncellemesi. Şirketin macOS Sierra 10.12.1’i yayınlaması ile birlikte veya öncesinde iOS 10.1‘i yayınlaması bekleniyor. Ki macOS Sierra 10.12.1 ile Fotoğraflar’a Portre albümü eklenecek olması bunu gerektiriyor.

Tüm bunların bir araya getirip düşünüldüğünde, Apple’ın iOS 10.1’i 25 Ekim’de yayınlayacağını söylemek mümkün. En azından bizim inancımız bu yönde. Şu anda geliştiriciler ve public beta kullanıcıları ile birlikte testlerini sürdüren şirketin, iOS 10.1’i artık hazır hale getirdiği, hatasız bir sürüm oluşturduğuda malumunuz.

Şirketin gerek iOS 10.1 gerekse macOS 10.12.1 güncellemesi ile kaputun altında birkaç güvenlik ve hata düzeltmesine yer verdiğini, görünen planda ise iPhone 7 Plus için Portre Modu’nu ve macOS kullanıcıları için de bu moda özel fotoğraf albümü olayını getirdiğini belirtelim. Bölgelere göre değişen bazı Harita geliştirmeleri de söz konusu ama ülkemiz adına bir gelişme yok. Olması durumunda elbetteki bunu sizlerle paylaşıyor olacak.z Bakalım güncelleme ile ilgili tahminimiz tutarlı çıkacak mı, bekleyip göreceğiz 🙂