İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10.2 Beta 6 İle App Store’a Tek Oturum Açma Özelliği Geldi

Apple, kısa bir süre sonra iOS 10.2’yi halka açık olarak yayınlayacak. Dün akşam yayınlanan iOS 10.2 beta 6 ile birlikte daha önce bahsi geçen “tek oturum açma” özelliği App Store’da aktif hale geldi.

Bu özellik hem iOS’ta hem de tvOS’ta kullanılabilecek. Her iki platform için henüz resmî final sürümleri yayınlanmasa da güncellemelerin son betasında beta test yapan kullanıcıların denemeleri için özellik App Store’da aktif oldu. Konu ile ilgili App Store’da artık yeni bir bölüm var.

Reddit kullanıcıları tarafından keşfedilen bu özellik ile şimdilik App Store’da belli uygulamalar için geçerli.Tek Oturum Açma ile izleyebileceğiniz kanallar için sağlayıcılardan birinde oturum açarak mevcut kanalları görebileceksiniz. DirecTV, Yemek, Sling TV, Hotwire ve GVTC gibi kendi TV sağlayıcıları tarafından kategorize ediliyor. Tüm uygulamalar kolay erişim için TV sağlayıcısının oturum açma kimlik bilgilerini desteklemekte.

img_0227

Uygulamaların her birinde tek tek oturum açmak zorunda kalmadan kullanıcıların birçok kanala ulaşmaları sağlanacak. Betayı test edenler uygulamaların bazılarını açtıklarında “XYZ oturum açma kimlik bilgilerinizi kullanmasına izin vermek istiyor” yazan bir pop-up penceresi karşılaşıyorlar. Onaylandıktan sonra Otomatik olarak oturum açmak ve iptal etmek için saklanan kimlik bilgileri, müşterilerin sağlayıcıya özgü kullanıcı adını girmesi gerektiği anlamına geliyor.