Şimdi yükleniyor

iOS 10.2 için Jailbreak Yakında Çıkabilir

ios-10-jailbreak

iOS 10.2 için Jailbreak Yakında Çıkabilir

Son Güncelleme tarihi 23 Aralık 2016 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Apple’ın kısa süre önce iOS 10.1.1 ve iOS 10.1 yazılım sürümlerine imza desteğini yani geri dönüşleri kapatması ve bu gelişmenin ardından Yalu iOS 10.1.1 / iOS 10.1 Jailbreak aracının yayınlanması gerçek anlamda şok etkisi yaratmıştı. Hatta bunun planlı bir Jailbreak olduğu dahi iddia edildi ki gerçekleşen durum bunu da kanıtlar nitelikte.

iOS 10.1.1 için yayınlanan Jailbreak şu anda test aşamasında. Buradan devam ederek iOS 10.1.1 Jailbreak’i indirebilirsiniz.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken güvenlik araştırmacısı ve bilgisayar korsanı Stefan Esser (kod adı i0n1c) iOS 10.2 için Jailbreak aracını bir JB gurubunun yayınlamayı planladığını açıkladı.

Todesco’nun açıklamalarına göre de Apple’ın iOS 10.2’yi çeşitli güvenlik açıklarını kapattığı bu seferle JB için artık geç olduğunu söylemesine rağmen ortaya atılan bu iddia gerçekten müthiş bir haber olarak değerlendirilebilir.

I0n1c kimin iOS 10.2 için Jailbreak’i yayınlayacağını açıklamadı. Ancak Pangu veya TaiG’in bu konuda bir adım atacağını tahmin ediyoruz.

teknik destek